fbpx
Небезпечні, але не смертельні укуси

Небезпечні, але не смертельні укуси

Діліться інформацією з друзями:

Як надати допомогу при укусах змій та інших представників фауни. Відпочинок на природі або звичайні прогулянки на свіжому повітрі влітку збільшують ризик укусів.

Як надати собі або тим, хто поруч, допомогу? Що не можна робити в жодному разі?

Якщо вкусила  комаха

Укуси оси, бджоли, павука або іншої комахи, зазвичай, не залишаються непоміченими. Адже викликають біль, свербіж, набряк. Дискомфорт може самостійно зникнути за кілька днів. Проте є засоби та способи, які зменшать неприємні відчуття.

Лікарі радять промити місце укусу водою і прикласти холодний компрес, щоб зменшити набряк.

Від болю варто прийняти знеболювальне: парацетамол або ібупрофен (за інструкцією відповідно до віку та ваги).

Якщо комаха залишила жало, його слід видалити. Але не можна натискати на жало пальцями або пінцетом – так видавите більшу частину отрути.

Найбільша небезпека укусу комах – алергічна реакція. Тому обов’язково слід прийняти антигістамінні (протиалергійні) препарати.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ: якщо з’являються проблеми з диханням, набряк губ, обличчя, повік або горла, запаморочення, непритомність, слабкий або прискорений пульс, висип, нудота, блювання або діарея, оперативно викликайте «швидку».

Як надати допомогу при укусах змій

В Україні живуть три види отруйних гадюк. Період їхньої активності припадає на квітень-жовтень. Отрута цих гадюк – небезпечна, але переважно не призводить до летальних випадків. Виняток може становити індивідуальна реакція та хронічні захворювання людини. Особливо небезпечними є укуси для дітей, літніх людей і людей зі схильністю до алергічних реакцій.

Якщо вкусила змія, потрібно забезпечити постраждалому спокій і мінімізувати його рухи. Знерухомлення вкушеної частини тіла дозволить сповільнити поширення отрути, якщо змія отруйна. Постраждалому слід давати багато чистої води і терміново викликати «швидку» або транспортувати до медичного закладу.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ: у жодному разі не можна самостійно намагатися висмоктати отруту. Заборонено також накладати на рану джгут.

Марія МАТВІЙЧУК, за матеріалами МОЗ

  • Форум до Міжнародного дня біженців відбувся на Рівненщині
    Участь у заході взяли вимушено переміщені громадяни, представники громадських організацій, благодійних фондів, обласної та міської Рад ВПО. Символом заходу стали нагрудні знаки у вигляді голубок, адже саме ці птахи є уособленням миру.

Читайте також: Безпека на природі: укуси комах та змій