Кому відомо, що волосся може «спати»? Секрет у тому, що хоч природа і дала кожному з нас обмежену кількість волосяних цибулин, та не лише харчування, проблеми з екологією, стреси і вікові зміни стають причиною його втрати.
У тому, що густота волосяного покрову бажає кращого, винуваті волосяні цибулини, які «поринають у глибокий сон» і залишаються в такому стані роками. Якщо їх «розбудити», то можна порадувати світ густою шевелюрою, а також прискорити ріст. Цьому допоможе диво-маска індійських та арабських жінок, котрі на весь світ славляться красою та пишністю свого волосся, інформує Ukr.Media.
Для приготування диво-засобу знадобиться алое вера – рослина, яка вважається одним із найсильніших природних стимуляторів росту. Вона живить і пробуджує цибулини волосяного покрову. Крім того, м’якуш рослини – прекрасний зволожувач. Він робить структуру волосся більш гладкою та еластичною.
Три середніх листки опустіть зрізом у воду і залиште хвилин на 15, поки листя не виділить жовтуватий сік, що вважається шкідливим для шкіри голови. Видаліть шипи з боків листя і подрібніть його.
Цибулину середнього розміру (бажано фіолетову), яка є другим інгредієнтом засобу, очистить від лушпиння і ретельно ополосніть, щоб прибрати надлишкову їдкість. Її також треба подрібнити.
З’єднайте алое з цибулею і перебийте у блендері. Ретельно відіжміть і процідіть отриману масу. Сік на виході вже можна використовувати. Втираючи його в шкіру голови, ви дуже швидко спостерігатимете результат.
Якщо у вас ламке чи пошкоджене волосся, то до складу засобу рекомендується додати кокосову олію, яка буде живити і «запечатувати» вологу всередині волосся. Якщо кокосової олії під рукою не маєте, можна замінити її будь-якою базовою – реп’яховою, оливковою олією. До отриманого обсягу соку додайте її дві столових ложки.
Перелийте суміш у пляшечку з пульверизатором. Перед кожним застосуванням ретельно струшуйте флакон.
Використання: нанесіть засіб на корені волосся. Інтенсивно помасажуйте шкіру голови. При пошкодженому і ламкому волоссі нанесіть склад також по всій довжині й на кінчики. Волосся сховайте під поліетиленову плівку на 2-4 години. Після цього ретельно вимийте голову шампунем. Повторюйте процедуру двічі на тиждень. Готовий склад можна кілька днів зберігати в холодильнику до наступного застосування.
Оцет, яким послуговуються з давніх-давен, стане ідеальним ополіскувачем. Головний його компонент – кислота. Вона усуває жирність і працює як бактерицидний і водночас живильний засіб. Для більшої користі необхідно брати натуральний оцет з винограду або яблук. Його можна приготувати самостійно або купити готовий. Та потрібно, щоб він не був дешевою підробкою. У натуральному яблучному оцті містяться вітаміни і мікроелементи, які корисні для шкіри голови і волосся. Якщо врахуєте поради, забезпечите після миття волосся здоровий блиск, збережете колір після фарбування, зміцните структуру волосся, позбудетеся лупи. До того ж волосся легко розчісуватиметься.
Користь ополіскування оцтом полягає в тому, що він закриває лусочки на волосині, що робить її здоровою та міцною. До того ж усуває ламкість, яка не дозволяє відрощувати довжину.
Та користь перетвориться на шкоду, бо висока кислотність може обпалити шкіру або пересушити її та волосся. Можуть з’явитися свербіж, інші неприємні відчуття. Тому в чистому вигляді оцет не застосовується. Досить столової ложки на літру води. Після того, як повністю змитий шампунь, можна ополоснути волосся водою з оцтом. Сушити радимо природним способом. Кислуватий запах оцту швидко вивітрюється. Але якщо це бентежить, то в ополіскувач можна додати кілька крапель ефірної олії.
Часто використовувати оцет для догляду за волоссям не рекомендується. Достатньо одного разу на тиждень.
Підготувала Галина ГРИЦЮК