fbpx
Найкращий спосіб від нітратів знають спеціалісти на Рівненщині

Найкращий спосіб від нітратів знають спеціалісти на Рівненщині

Діліться інформацією з друзями:

Ранні овочі, вирощені в теплицях, часто містять більшу кількість нітратів, ніж ті, що вирощені на відкритих грядках. Найбільше схильні до накопичення азотистих сполук капуста, редис, зелена цибуля та кріп, шпинат, огірки, кабачки. 

Нітрати, як пояснили в Рівненському обласному центрі контролю та профілактики хвороб, – це солі азотної кислоти, які є основою багатьох добрив, що вносяться в ґрунт. При недотриманні норми внесення добрив, нітрати можуть накопичуватися у великій кількості в овочах і фруктах. 

«При одноразовому споживанні продукту з великим їх вмістом вони, – запевняють фахівці, – не страшні, але при частому надходженні в організмі частина з них перетворюється на нітрити, які викликають загальне отруєння організму. Особливо небезпечні нітрати для маленьких дітей».

Важливим елементом зниження накопичення нітратів є дотримання норм внесення азотних добрив, гною в ґрунт.   

«Пам’ятайте, – застерігають у Рівненському обласному центрі контролю та профілактики хвороб, – що овочі та фрукти не повинні бути надмірно великі, надзвичайно яскравого забарвлення, блищати, ніби відполіровані. 

Зелень, має бути темно-зеленого забарвлення, обріз коренів має бути свіжим. 

Перед вживанням необхідно добре промивати овочі та фрукти й очистити шкірку, де міститься найбільша кількість нітратів. 

Ефективний спосіб – замочування на 15-20 хвилин, зелень – 1 година, соління та квашення, відварювання овочів. 

Не зберігайте овочі довго, оскільки нітрати перетворюються на нітрити.   

Приготовлені зі свіжих овочів салати споживайте відразу».  

Лише проведення необхідних лабораторних досліджень, особливо ранніх овочів, може визначити, зі слів спеціалістів, вміст нітратів, залишків пестицидів тощо.   

Для отримання консультації та замовлення проведення дослідження овочів і фруктів на вміст нітратів, пестицидів фахівці Рівненського обласного центру контролю та профілактики хвороб пропонують звертатися за адресою: м. Рівне, вул. Котляревського, 3, моб. тел. +38067 548 14 80, сайт http://rv.cdc.gov.ua

Світлана ПІКУЛА

Читайте також: Найкращий спосіб від нітратів – замочування у воді

  • У Рівному попрощались із померлим захисником
    Сьогодні, 23 грудня у Рівному, провели в останню земну дорогу захисника України – Олександра Поліщука. Олександр Поліщук народився 10 жовтня 1982 року у селі Великий Житин. Закінчив місцевий ліцей, а за тим здобув фах вчителя української мови та історії у…