fbpx

Науковці назвали три суперфуди, що здатні продовжити життя

Діліться інформацією з друзями:

Існує думка, що корисна їжа не може бути смачною. Однак учені вважають, що не так вже й складно наситити свій раціон корисними продуктами, які допоможуть зміцнити здоров’я та продовжити життя, будучи при цьому дуже приємними на смак. Ось топ-3 супер корисних і водночас смачних суперфудів. Про це пише https://health.nv.ua/

Горіхи

Звісно, горіхи – надзвичайно калорійний продукт. І велика їх кількість у раціоні може нашкодити вашій фігурі. Однак, багато людей взагалі не їдять горіхи в жодному вигляді. І це – велика помилка. Горіхи багаті на клітковину і жирні кислоти омега-3. Особливо це стосується таких видів як волоський горіх, кеш’ю, мигдаль. Клітковина дуже корисна для травлення і не тільки. Проте жирні кислоти омега-3 – справжній «святий грааль» для кожної людини, яка мріє прожити якнайдовше.

Згідно з численними науковими дослідженнями, користь омега-3 для здоров’я важко переоцінити. Одне з недавніх досліджень, проведене вченими з Португалії, Румунії та США, показало, що жирні кислоти омега-3 допомагають зберегти довжину теломер, що безпосередньо асоціюється з довголіттям. Сам собою процес старіння людського організму безпосередньо пов’язаний з тим, що довжина теломер із віком скорочується. Адже саме теломери є частинками, що захищають кінцеві ділянки хромосом, у яких записані дані нашої ДНК.

Тому жирні кислоти омега-3 є не просто корисним інгредієнтом, а їх можна вважати джерелом довголіття.

Помідори

До списку суперфудів помідори потрапили не випадково. Їх суперсила – в лікопіні. Відповідно до низки нещодавніх досліджень, наприклад, роботи європейських учених з Австрії, Польщі, Болгарії та Румунії, ця речовина є відмінним засобом профілактики серцево-судинних захворювань. Лікопін – це пігмент бета-каротину, який не лише відповідає за червоне забарвлення плодів, а й захищає їх від сонячного світла і окислювального стресу. Тож учені підтвердили, що лікопін захищає від передчасної загибелі не лише плоди, а й людський організм.

Помідори — відмінне джерело лікопіну, хоча він міститься в кавунах, динях, грейпфрутах. Але в помідорах його концентрація надзвичайно висока. Ці овочі стануть вдалим доповненням до багатьох страв.

Зелений чай

Кількість досліджень, які показують неймовірну користь для здоров’я цього напою, дуже велика. Наприклад, нещодавно грецькі вчені черговий раз підтвердили, що зелений чай містить величезну кількість антиоксидантів, які перешкоджають запальним та окисним процесам в організмі. Відповідно до роботи американських дослідників, зелений чай є багатющим джерелом поліфенолів, які борються із запальними процесами і, як вважається, можуть запобігати розвитку онкологічних захворювань. Інше недавнє дослідження встановило зв’язок між регулярним вживанням зеленого чаю та зниженням ризику розвитку хвороби Альцгеймера.

Крім того, цей напій здатний знижувати рівень шкідливого холестерину.

На думку медиків, достатньо 1−2 чашок зеленого чаю на день, щоб отримати користь від усіх перерахованих вище факторів.

Щоправда, слід пам’ятати про важливий момент – якість чаю. Як показують дослідження, у недорогих сортах часто у великих кількостях міститься фтороводень, який важко назвати корисним інгредієнтом для організму людини.

Марія МАТВІЙЧУК