На Рівненщині кожен третій сімейний лікар вже надає підтримку з ментального здоров’я. І щодня кількість таких фахівців зростає, як збільшується і кількість пацієнтів.
Про це повідомив перший заступник голови Рівненської ОДА Сергій Подолін під час робочої поїздки до амбулаторії в селі Бармаки.
«Наразі це максимальна та зрозуміла для всіх українців можливість отримати психологічну підтримку. Програма, яку ініціювала перша леді Олена Зеленська, націлена на допомогу пацієнтам із симптомами депресії, стресу, тривоги, безсоння тощо. На Рівненщині 1139 осіб вже пройшли відповідне навчання mhGAP і успішно надають консультації. Серед них 509 лікарів, 619 медичних сестер та 11 психологів», – сказав Сергій Подолін.
Нагадаємо, що в рамках Програми медичних гарантій НСЗУ за пакетом «Супровід і лікування дорослих і дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги» ця послуга є безкоштовною.
Масштабування навчання сімейних лікарів і педіатрів за програмою mhGAP впроваджується в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?».
Завідувачка амбулаторії Марія Барабаш розповідає, що в заклад за послугою звернулося понад пів сотні осіб. Консультації переважно надавалися місцевим жителям, серед яких були й члени сімей військових.
«Підтримку з ментального здоров’я можна отримати у 103 локаціях первинки по всій Рівненщині. Незабаром усю первинну ланку повністю покриємо цією допомогою. Під час війни цей напрямок дуже важливий і держава його підсилює фінансуванням. Наша мета – створити мережу, яка на всіх ланках працюватиме єдиною системою», – підсумувала регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» Олена Гандзюк
Читайте також: Відтепер отримати компенсацію за облаштування робочого місця для людини з інвалідністю можна через портал Дія