На Рівненщині вперше провели унікальну операцію TAVI на працюючому серці

На Рівненщині вперше провели унікальну операцію TAVI на працюючому серці

Кардіохірурги Рівненської обласної клінічної лікарні імені Юрія Семенюка вперше успішно виконали транскатетерну імплантацію аортального клапана (TAVI).

Це малоінвазивне втручання стало рятівним для 76-річного пацієнта з Волині, який мав тяжку серцеву патологію та супутні захворювання.

Про це повідомили в Рівненській обласній клінічній лікарні.

Пацієнт звернувся до Обласного центру кардіоторакальної хірургії зі скаргами на задишку. Після обстеження лікарі встановили діагноз – комбінована аортальна вада з переважанням стенозу, що потребувала заміни клапана. Через високий ризик відкритої операції медики вирішили провести втручання через стегнову артерію.

Операція тривала дві години й проходила під місцевою анестезією. Клапан у згорнутому вигляді доставили до серця через ліву стегнову артерію, після чого його розгорнули та замінили уражений клапан без розрізу грудної клітки.

До команди увійшли лікарі РОКЛ: Валерій Букарім, Олександр Большак, Лариса Черначук, анестезіолог Володимир Мегера та колеги з Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. Амосова – Ігор Дітківський і Богдан Черпак.

TAVI – альтернатива традиційній кардіохірургії для пацієнтів з високим ризиком. У цьому випадку вона дозволила уникнути ускладнень, а вже на четвертий день після операції пацієнт був виписаний додому.

Читайте також: Замість болю — нові можливості: як на Рівненщині лікують тіло і навчають майбутньому