В півторарічної дитини з Рівненської області зафіксували та підтвердили випадок паралічу, викликаний поліомієлітом.
Про це повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров’я.
На сайті МОЗ сказано, що півторарічну дитину госпіталізували ще на початку вересня з симптомами парезу нижніх кінцівок. Випадок зареєстрували як підозру на поліомієліт, яку пізніше офіційно підтвердили. Встановлено, що хвороба викликана дериватом вакцинного штаму поліовірусів 2 типу (Sabin 2).
Щеплення від поліомієліту в Україні входить до Календаря профілактичних щеплень. До півторарічного віку дитина мала отримати чотири дози вакцини, але її батьки свідомо відмовились від щеплень через релігійні переконання.
«Перші симптоми проявились 1 вересня, вже 3 вересня дитина потрапила в лікарню з симптомами парезу нижніх кінцівок. Система охорони здоров’я та епідеміологічного нагляду одразу спрацювала за протоколом та міжнародними стандартами: випадок зареєстрували як підозру на поліо – гострий в’ялий параліч та забезпечили необхідне обстеження та спостереження для з’ясування обставин. В області вже працює команда епідеміологів та вірусологів», – повідомили у МОЗ.
Випадок зареєстрували як підозру на поліогострий в’ялий параліч та забезпечили необхідне обстеження та спостереження для з’ясування обставин.
Команда епідеміологів та вірусологів Національного Центру громадського здоров’я МОЗ України, обласного Центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України здійснюють першочергові кроки з реагування на епідзагрозу: встановлюють контактних осіб, проводять збір та аналізи їхніх біоматеріалів, детально вивчають обставин справи.
Довідково. Поліомієліт – гостре інфекційне захворювання. Поліовірус поширюється від людини до людини через фекалії та слину, найчастіше – через брудні руки, інфіковану їжу та воду. Захворіти на поліомієліт може кожна невакцинована дитина і дорослий. Але найбільш сприйнятливі до вірусу поліомієліту діти віком до п’яти років.
У більшості випадках хвороба спершу протікає непомітно, що погіршує шанси хворого на одужання, потім з’являються ознаки, які носять різний характер, що залежить від форми вірусу. Інкубаційний період хвороби становить 2-35 діб, частіше 7-14 діб.