Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив, що на лікування одного пацієнта з COVID-19 у лікарні держава витрачає від 13 до 45 тис. грн.
Про це повідомліє УНІАН з посиланням на “Зе Інтерв’юер“.
«Те, що ми сплачуємо нашим лікарням, – від 13 до 45 тисяч за лікування одного хворого в залежності від його стану – чи він у звичайній палаті перебуває, чи в реанімації. Водночас ми фіксуємо, коли починають абсолютно безпідставно писати якісь списки людям йти та купувати якісь лікарські засоби. Це неприпустима річ», – заявив міністр.
Також, за словам Степанова, МОЗ зменшив строк перебування пацієнта з коронавірусною хворобою у стаціонарі.
«Зараз ми зменшили термін (перебування пацієнта з COVID-19 в лікарні – ред.) – це, в середньому, 11 днів, був 13. Що у нас відбувалось? Багато людей, коли з’явився COVID-19, – вони відразу починають дуже сильно хвилюватися і дуже хочуть в лікарню, є довіра до лікарів, і вони вважають, що коли перебувають в лікарні, то вони більш захищені», – зауважив Степанов.
Він також пояснив, за яких умов пацієнтів виписують з лікарень.
«Коли людина перебуває в лікарні, їй вже надана допомога, і вона не потребує кисневої терапії, але вона чекає негативний ПЛР-тест. Ця людина вже не має підстав для перебування у лікарні… Якщо сатурація (рівень насиченості киснем крові) більше 94-95%, той їй вже нічого (в лікарні – ред.) робити. Крім того, це небезпечно для самої людини, тому що в лікарні є внутрішньо лікарняна інфекція… Тому ми вже потім таку людину виписуємо з лікарні під нагляд сімейного лікаря», – додав міністр.
- У Рівному ситуація з киснем покращилася завдяки зменшенню кількості хворих
- У МОЗ розповіли про новий спосіб виклику швидкої для хворих із симптомами коронавіруса