Мова йде про мобільний додаток SAM і SAM, як інструмент, за допомогою якого можна отримати показники стресу, а також визначити рівень різних активностей. Після спеціального опитувальника, застосунок обчислює рівень тривожності та дає персоналізовані поради для покращення стану.
Рівненщина стала першою областю, яка тестуватиме застосунок, адже психологи планують його результати використовувати під час діагностики тривожностей. Таку можливість міжнародної співпраці організував Рівненський міжрегіональний медичний Кластер, який ставить за мету створення і розвиток партнерств як в Україні, так і за її межами.
Завдяки співпраці Рівненської ОДА та фахівців, які впроваджують заходи в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я Ти як?, яку ініціювала перша леді Олена Зеленська. Це новвоведення може поширитися Рівненщиною і далі охопити всю Україну.
Застосунок можна встановити через Google Play або AppStore. http://surl.li/orhrk
- SAM – програма для виявлення рівня стресу дорослого населення.
- SAM junior – програма для виявлення рівня стресу у підлітків.
Відтак, кожен мешканець області, маючи щоденний та щотижневий показники стресу у смартфоні, може звернутися до лікаря-психолога Центру ментального здоров’я, який допоможе проаналізувати рівень тривоги та надати вчасну і якісну допомогу.
На Рівненщині працює Центр ментального здоров’я. Телефон гарячої лінії: 067 29 29 681.
Джерело: Рівненська ОДА
Читайте також: Премії Верховної Ради України присудили двом педагогам з Рівненщини