fbpx

Лікарі розповіли, чому жінки частіше плачуть

Діліться інформацією з друзями:

Сльози потрібні для нормальної функції очей. Вони зволожують поверхню очного яблука, забезпечують чистоту рогівки, механічно видаляють мікроби й чужорідні тіла. Крім того, лізоцим, що міститься у сльозі, має бактерицидну дію. Ще у стародавніх слов’ян існував цікавий звичай: заміжні жінки збирали свої сльози у спеціальний посуд, а потім змішували їх з трояндовою водою і використовували для лікування ран.

Сльоза здорового ока прозора, має лужну реакцію і містить 99% води, близько 0,1% білка і 0,8% мінеральних солей. У нормі за день виділяється понад 1 см3 слізної рідини. Сльози виробляють як маленькі залози, розміщені у товщі слизової оболонки повік, так і велика залоза завбільшки з мигдальний горіх. За нормальних умов для зволоження ока достатньо тієї кількості рідини, яку виділяють маленькі залози. Але при механічних подразненнях і запальних процесах в оці чи носі, на морозі, вітрі, а також під впливом емоційних факторів починається посилене сльозовиділення: вступає у дію велика слізна залоза.

Від сліз очі червоніють і припухають. Це пов’язано з хімічними речовинами, що містяться у сльозах і викликають алергію. Щоб зняти припухлість, треба покласти на очі холодний компрес. Робити це слід стоячи чи сидячи: коли людина лежить, кров приливає до голови і очі можуть підпухнути ще більше.

Іноді через підвищену секрецію слізних залоз спостерігається сльозотеча. В інших випадках – навпаки. Тоді їх секреція буває недостатньою. Для прикладу, в жінок у клімактеричному періоді, а також при захворюваннях цієї залози, травмах. Сухість рогівки може стати причиною зниження зору. До речі, у новонароджених в перші місяці життя скільки б вони не плакали очі залишаються сухими. Це явище пояснюється тим, що функціональний зв’язок між нервовою системою і слізною залозою встановлюється не відразу після народження.

Жінки плачуть частіше, ніж чоловіки. Це пов’язано із пролактином – гормоном, що міститься у крові жінок і відповідає не тільки за виділення сліз, а й за вироблення молока під час годування грудьми.

Крім цього, вчені виявили, що полегшення після того, як поплачеш, пояснюється хімічним складом сліз. Вони містять гормон стресу, що виділяється під час емоційного сплеску. Слізна рідина видаляє з організму речовини, що утворюються під час нервового перенапруження. Так що інколи поплакати – дуже корисно.

Ірина ВАСИЛІВ