fbpx

Краще послухати лікаря, аніж куму чи сусідку

Діліться інформацією з друзями:

Нерідко трапляється така стандартна ситуація. Призначив лікар людині, скажімо, таблетки від гіпертонії. Поприймала вона їх кілька місяців. Тиск стабільний. Нічого не болить. Самопочуття чудове. Може, досить? Все. Курс лікування пройшов. Дякую, лікарю. 

А ще, бува, що сусідка, кума чи знайома своїми порадами наставляють: «Нащо ту хімію пити? В тебе ж тиск вже нормальний». А й справді. Перестає людина пити «ту хімію», міряє тиск – він нормальний. Згодом і міряти перестає. Навіщо його міряти? Голова ж не болить. А якщо й болить, то це через магнітні бурі.

Що стається потім?

А це вже як пощастить… Або ж не пощастить.

Якщо лікар призначив людині таблетки від тиску, це означає, що він зважив усі «за» та «проти». Організм вже не може самостійно тримати тиск на нормальному рівні. Тому таблетки потрібні, щоб уберегтися від ускладнень.

Звичайно, коли людина перестає пити ліки, тиск деякий час може триматися в нормальних межах. Бо діють попередньо випиті таблетки. Потім він повільно і непомітно підвищується. Людина може цього й не відчути.

Це нерідко закінчується гіпертонічним кризом, інсультом, інфарктом, нирковою недостатністю (це коли нирки працюють все гірше і людина змушена ходити на гемодіаліз, тобто штучну нирку), серцевою недостатністю (коли серце працює все гірше, тому людина набрякає та задихається) та іншими ускладненнями. Раджу не допускати такого. 

Антигіпертензивні препарати розроблені таким чином, що при щоденному прийомі вони певний час безпечно м’яко тримають АТ в нормі. Не збивають тиск, а не дають йому піднятися та наробити біди. Тому рекомендую виконувати призначення лікаря, змінювати спосіб життя, пити таблетки, писати «щоденник тиску», тримати зв’язок з лікарем. 

Ще нагадаю про програму «Доступні ліки». Лікар може виписати вам електронний рецепт, по якому препарат ви отримаєте безкоштовно або з невеличкою доплатою.

В умовах війни важливі не лише боєприпаси, а й ЛЮДИ. Тому ми робимо все можливе, щоб уберегти ваше здоров’я 

Катерина ПОЧТАР, лікар-терапевт ЦПМСД «Ювілейний»

Читайте також: Проєкт «єРобота» допоміг стоматологині з Рівненщини здійснити мрію