А ви часто позіхаєте? Знаєте, що цей рефлекс спрацьовує не лише від нудьги, а й від утоми, недоспаної ночі чи надмірного фізичного навантаження.
Усі люди позіхають однаково: ми широко відкриваємо рот, набираючи повні легені повітря. У цей момент барабанні перетинки розтягуються, а очі можуть щільно закриватися або сльозитися. А ще це дуже корисна дихальна вправа, – розповіла рівненська тренерка з йоги, реабілітолог Олена ЧАБАРАЙ.
Позіхання є природною дихальною технікою, яка дозволяє покращити здоров’я та благополуччя. Вона заряджає енергією і водночас сприяє релаксації, допомагає покращити сон, настрій, подолати тривогу, а також дати вихід стресу та напрузі, – наголошує тренерка.
Позіхання корисне для нас, а ще – приємне. Це один із найприродніших людських рефлексів. І не тільки людських: позіхають усі ссавці. Та навіть птахи та рептилії! І хоча ми асоціюємо позіхання з почуттям утоми чи нудьги, воно означає набагато більше.
Тварини часто позіхають перед атакою, а ще – коли бій закінчений. Чи помічали ви, як часто собаки та кішки позіхають і потягуються, навіть просто полежавши протягом кількох хвилин? Позіхання пов’язане з енергією, врівноважуванням нервової системи, позбавленням від токсинів і багато з чим іншим.
– Один із найцікавіших фактів про позіхання, який ми всі знаємо, полягає в тому, що коли це робить одна людина в групі, то інші за нею мимоволі повторюють. Насправді навіть якщо ви просто говорите про позіхання в групі, хтось обов’язково почне це робити. Тож ми знаємо, що позіхання заразливе. Наука нарешті починає серйозно розглядати це явище.
А чи знаєте ви, що соціопати не схильні позіхати, коли це роблять інші? Чим менше у людини співпереживання до інших, тим менш імовірно, що він чи вона позіхне у відповідь.
Позіхання – природний та корисний процес. Насправді це життєво важливий дихальний рефлекс. Тому позіхайте на здоров’я.
Наталія НИРКОВА