fbpx

Кон’юнктивіт: чому не можна займатися самолікуванням?

Діліться інформацією з друзями:

При такому захворюванні як кон’юнктивіт, важливо за допомогою офтальмолога добре підібрати лікування. Безконтрольне використання гормональних препаратів може призвести до такого тяжкого захворювання, як стероїдна глаукома, та сліпоті.

Питання читачки: «У мене запалилося одне око, а за кілька днів – друге. Лікар сказав, що потрібно налаштовуватися на тривале лікування. Чим це пояснити?»

Відповідає офтальмолог Оксана ВІТОВСЬКА:

– Мабуть, у вас вірусний кон’юнктивіт, який лікується іноді два-три тижні. Важливо грамотно підібрати лікування. Перша допомога полягає в частому закапуванні очей препаратами «штучна сльоза». Вибирати краще ті, до складу яких входить гіалуронова кислота і немає консервантів. Краплі вимивають вірус і відновлюють очну поверхню.

Якщо приєднається вторинна інфекція – бактеріальна, застосовуємо антибіотики. Буває, що вірусний кон’юнктивіт протікає дуже бурхливо, повіки та кон’юнктива сильно набрякають. Тоді призначаємо гормональні ліки.

Хочу всіх застерегти: не займайтеся самолікуванням. Безконтрольне використання гормональних препаратів (у сезон полінозу їх застосовують багато алергіків) може призвести до такого тяжкого захворювання, як стероїдна глаукома, та сліпоти.

Нещодавно до мене прийшла жінка зі скаргами на те, що стала гірше бачити. Виявилося, в неї виникли зміни у рогівці ока. Жінка хворіє протягом трьох тижнів і лікується на власний розсуд.

Після перенесеного аденовірусного кон’юнктивіту в неї виникло часте ускладнення – помутніння рогівки, що нагадує розсип монет, і зір знизився.

Ми призначили пацієнтці лікування, і за два тижні стан покращився. Гадаю, зір відновиться.

Читайте також: Загадкова хвороба, яка проявляється, коли заманеться