fbpx
Контактні лінзи й окуляри

Кому можна носити тільки окуляри: протипоказання для лінз

Діліться інформацією з друзями:

Контактні лінзи використовують при короткозорості, далекозорості, астигматизмі (викривлення рогівки чи кришталика, при якому предмети виглядають розмито), пресбіопії (віковій далекозорості) та в деяких інших ситуаціях. Вони є гарною альтернативою окулярам, адже в них зручніше займатися спортом та іншими активностями, вони не запотівають, не заважають носити окуляри від сонця та дивитися фільми в 3D.

Втім, є ситуації, в яких носити контактні лінзи не рекомендують.

Категорично протипоказано використання контактних лінз при будь-яких захворюваннях очей, які зачіпають рогівку або кон’юнктиву, запальні процеси повік, знижене або підвищене сльозовиділення, глаукома, підвивих кришталика, косоокість (якщо кут понад 15 градусів).

При будь-яких хворобах, які мають такі симптоми: біль в очах, печіння, свербіж, почервоніння очного яблука, підвищення сльозовиділення, почервоніння і набряк повік, підвищена чутливість очей. В такому разі контактна лінза відчуватиметься як чужорідне тіло, принесе дискомфорт та не сприятиме одужанню.

З цієї ж причини не варто носити лінзи під час приймання препаратів, які викликають сухість сльозових оболонок: засобів проти нежитю, укачування, алергії, сечогінних препаратів. Тут можуть допомогти змащувальні й зволожувальні краплі для очей. Але рекомендувати їх має лише офтальмолог.

Не можна використовувати контактні лінзи при будь-яких інфекційних захворюваннях, адже інфекція залишатиметься на поверхні лінзи, і видалити її буде дуже складно.

Не варто вдягати лінзи й при захворюваннях, при яких знижується імунітет, як-от туберкульоз чи імунодефіцит внаслідок ВІЛ. Носіння лінз підвищує ризик різноманітних інфекцій, з якими організму в такому стані буде важко боротися.

Якщо ви не впевнені, чи можна конкретно вам носити лінзи, обов’язково порадьтеся з лікарем. Якщо ви вже їх носите й у вас виник біль в очах, дискомфорт, почервоніння або затуманення зору, зніміть їх якнайшвидше та зверніться до офтальмолога – він допоможе розібратися, що сталося та як діяти далі.

Джерело: МОЗ України

Читайте також: Серцю допоможе шоколад