Компрес найчастіше пов’язаний з процедурами, що зігрівають, і пахне спиртом. Але видів компресів багато, а деякі здивують вас своєю незвичайністю. Проте вони дуже ефективні.
Наприклад, компрес із сиру. Сир може сприяти збереженню та концентрації тепла власного тіла та використовується для прогрівань при лікуванні кашлю, гаймориту, бронхіту. Візьміть 200 грамів сиру (будь-якого), можна простроченого. Якщо сир сухий, розбавте його кислим молоком до консистенції густої сметани, підігрійте на водяній бані до 30-35 градусів.
Теплий сир покладіть на хворе місце, накрийте марлею або тканиною з бавовни, потім покладіть целофан, рушник і пухову подушку. Тримайте компрес 1,5 години.
Робити компреси треба 10 днів поспіль, а потім – через день ще 10 компресів.
А от листя хрону використовують при остеохондрозі та болях у шиї або спині. Свіже листя ненадовго опускають в окріп. Давши йому трохи охолонути, кладуть на хвору ділянку, потім покривають плівкою, обв’язують теплою тканиною. Найкраще робити такий компрес на ніч.
Вранці компрес знімають, витирають шкіру і змащують кремом. Такі компреси роблять упродовж 7-10 днів. На процедуру достатньо 2 свіжих великих листків хрону.
Надія ПРИШЛЯК
Читайте Хвору підшлункову заспокоять компреси
- Компрес вилікує не тільки ангінуКомпрес найчастіше пов’язаний з процедурами, що зігрівають, і пахне спиртом. Але видів компресів багато, а деякі здивують вас своєю незвичайністю. Проте вони дуже ефективні. Наприклад, компрес із сиру. Сир може сприяти збереженню та концентрації тепла власного тіла та використовується для…