19 січня 2022 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову «Про затвердження Порядку проведення реабілітаційних заходів» № 31, що є важливим кроком до безбар’єрного доступу дітей-інвалідів до комплексної реабілітації.
Тому з прийняттям постанови засновники реабілітаційних центрів для дітей-інвалідів Рівненщини (органи місцевого самоврядування) зможуть затверджувати власні процедури надання послуг у комунальних реабілітаційних закладах, а сім’ї – безпосередньо звертатися до державних реабілітаційних центрів без бюрократичних процедур
Цей крок дозволить наблизити організацію надання послуг із реабілітації до отримувачів, реабілітаційним центрам надавати свої послуги більш ефективно, а дітям з інвалідністю та їх батькам пришвидшити процес отримання реабілітації та скоріше побачити прогрес у розвитку дітей.
Таким чином, у системі соціального захисту населення з’являються нові можливості, перспективи та результати.
На сьогодні в Україні понад 160 тисяч дітей з інвалідністю потребують допомоги, підтримки та захисту. Модель комплексної реабілітації дозволяє робити акценти не лише на фізичні особливості кожної дитини, а й надати психологічну допомогу, впроваджувати побутові навички, допомагати у соціалізації та навіть робити кроки у професійних вподобаннях.
Основна діяльність центрів, що здійснюють реабілітацію дітей з інвалідністю, спрямована на: подолання фізичних та психічних розладів, коригування порушень розвитку, навчання основним соціальним та побутовим навичкам, розвитку здібностей та створення передумов для інтеграції у суспільство. Саме тому мова йде не просто про реабілітацію, а про комплексний підхід.