Коли мити голову пояснюють перукарі й трихологи. Від чого залежить час процедури і на що вона впливає.
Хтось це робить ввечері, а комусь зручніше мити голову вранці перед виходом з дому – кожен пристосовується до свого ритму життя й обставин. А що з цього приводу думають фахівці?
Правильний шампунь, правильна температура води й навіть нахил голови під час миття – у догляді за волоссям є безліч нюансів. Але чи має значення, коли саме мити голову?
Ранкове миття голови: плюси та мінуси
Звісно ж, це здається логічним: помити голову перед виходом з дому. Перукарям такий варіант подобається: чисте волосся більш слухняне, його простіше укладати. І взагалі – воно має об’єм. Це особливо актуально для осіб з тонким волоссям, у яких з об’ємом завжди проблеми.
Трихологи наголошують на наступному: якщо волосся схильне до пересихання, ранкове миття може сприяти цьому ще більше, особливо якщо ви користуєтесь феном. До речі, погано висушене волосся може стати причиною застуди, якщо на вулиці прохолодно або сильний вітер – не забувайте про це.
Вечірнє миття голови: плюси та мінуси
З одного боку, це зручніше. Ніякого стресу стосовно того, що не встигнете помити або посушити голову – спокійно робите свою справу. Можна не травмувати волосся феном – висушити його натуральним способом. Це дозволить уникнути пересихання та ламкості.
З іншого боку, важливо правильно вирахувати час до сну. Якщо пізно помиєте, доведеться лягати спати з вологим або мокрим волоссям, а значить, на ньому можуть з’явитися заломи (пасмо стає неслухняним і стирчить кудись вбік). Окрім того, на вологому волоссі і шкірі голови швидко розмножуються бактерії. А головне, вранці волосся вже не таке блискуче, як відразу після банних процедур, і втрачає об’єм.
Вибір за вами
Обидва варіанти миття припустимі, кажуть трихологи. Орієнтуватися варто на свою зайнятість.
Перукарі радять зважити на те, як виглядає волосся. Тонке, яке погано тримає форму і швидко брудниться та тьмяніє, бажано мити вранці. А кучеряве, густе чи просто грубувате – на ніч. І обов’язково лягати спати з абсолютно сухою шевелюрою.
- 2024-й для Квасилова був складним, але й продуктивнимКінець року – це час традиційного підбиття підсумків, аналіз того, що планувалося зробити, що вдалося і що не вдалося. Про те, яким був 2024-й, що минає, для Квасилова, – з перших вуст старости селища Віти Кисільової.
Читайте також:Фарба для волосся може спровокувати рак грудей