Китайська вакцина Sinovac була доставлена в Україну ще 25 березня цього року. Проте в Рівненській області вакцинація Sinovaсом ще не проводиться.
Про це на брифінгу в ОДА повідомила заступниця начальника обласного управління охорони здоров‘я Олена Гандзюк.
– В Рівненську область, як і в інші області України Sinovac ще не поступала, хоча в Україні вона вже з 25 березня. На даному етапі узгоджуються всі процедурні речі, узгоджуються на рівні документів, на рівні дозволів. Та ми маємо час навчити мобільні бригади та працівників пунктів щеплення, які навчені працювати на AstraZeneca, працювати з вакциною Sinovac.
Чому відбувається навчання на різних вакцинах?
– Sinovac – однодозна вакцина. В CoviShield в одній ампулі десять доз, то в Sinovac має в ампулі лише 1 дозу. Тому й вимагається навчання. Надійшло в України 200 тисяч доз. Цільові групи – це маломобільні особи, вчителі, які будуть зайняті на ЗНО і ще одна група, це олімпійці та параолімпійці. – розповіла Ганзюк
Що відомо про вакцину Sinovac. Її закупили для щеплень у Туреччині, Малайзії, Індонезії, Філіппінах. Також нею вакцинували вже кілька мільйонів людей у Китаї.
Відкритих даних про результати досліджень китайських вакцин небагато.
За попередніми даними досліджень, ефективність Sinovac 78%. Проте результати випробування препарату у Бразилії показали, що ефективність вакцини – 50,3%.
ВООЗ вимагає, щоб для затвердження вакцина показувала ефективність принаймні у 50% випадків, тож Sinovac відповідно до цих досліджень успішно долає цей поріг.
На початку березня фармацевтична компанія “Лекхім”, яка постачатиме вакцини в Україну і є представником компанії Sinovac Biotech, повідомила, що вакцина успішно завершила третю фазу клінічних випробувань у Туреччині, її ефективність склала 83,5%.
У дослідженні взяло участь понад 10 тисяч добровольців.