fbpx
Лікування алергії

Холодова кропив’янка: кому загрожує і як з нею боротися?

Діліться інформацією з друзями:

 Алергія на холод: якщо після прогулянки в морозну погоду у вас постійно червоніє та лущиться шкіра обличчя й рук, виникають закладеність носа і сльозотеча – швидше за все, це її симптоми.

Чому вона розвивається, кому загрожує і як лікуватися, розповів лікар-дерматолог Микита Агафонов.

Може виникнути навіть влітку

Холодова алергія (холодова кропив’янка) – це патологічна реакція організму на вплив низьких температур, що проявляється розвитком запального процесу на шкірі та слизових оболонках. Найчастіше захворювання виникає в осінньо-зимовий період через холодну погоду, сніг, дощ або вітер. Але у деяких людей шкіра може червоніти і влітку – після купання в холодних водоймах, вживання охолоджених напоїв, морозива і навіть прийому контрастного душу.

Холодова алергія здатна проявитися у людей будь-якого віку. Вона може бути первинною і вторинною (виникає внаслідок іншого захворювання). Спадковою та набутою, мати гострий або хронічний перебіг.

Як проявляється холодова алергія?

Симптоми захворювання важко не помітити: під впливом холоду швидко виникають почервоніння та набряк відкритих ділянок шкіри. Найчастіше страждають руки і обличчя, але іноді висипи, червоні плями і дрібні пухирі з’являються по всьому тілу. Також хворі часто скаржаться на лущення та свербіння шкіри.

Крім того при вдиханні холодного повітря можливим є розвиток симптомів ГРВІ: закладеність носа, нежить, чхання, кашель, озноб, головний біль. Часто непокоїть пацієнтів із холодовою алергією і сильна сльозотеча.

Іноді при холодовій кропив’янці відзначається прискорене серцебиття, біль у животі. В тяжких випадках у хворого можливими є підвищення температури тіла до 39-40 градусів, стрімке зниження артеріального тиску, поява нудоти, ломота у тілі. Найнебезпечніші ускладнення – розвиток астми, анафілактичного шоку, набряку внутрішніх органів.

Як поводитися у зимовий період

  • У мороз за температури нижчої мінус 5 градусів утримайтеся від прогулянок на вулиці.
  • Виходячи з дому, максимально захищайте шкіру від холоду та вітру за допомогою капюшона, шапки, шарфа, теплих рукавичок. При цьому віддавайте перевагу одягу та білизні з натуральних тканин.
  • За 15 хвилин до виходу на вулицю нанесіть на шкіру живильний або захисний крем, а на губи – гігієнічну помаду (зволожуючі засоби не підходять!), випийте гарячого чаю.

 Ірина ЛЕБЕДИНЕЦЬ