fbpx
Після 40 років цей аналіз треба робити всім щороку 

Після 40 років цей аналіз треба робити всім щороку 

Діліться інформацією з друзями:

Інсульт – це серйозний стан, який може призвести до інвалідності чи навіть смерті. Тому важливо вміти розпізнати симптоми інсульту та своєчасно звернутися за медичною допомогою. А найголовніше – не допустити до розвитку передінсультного стану.

Мені 60 років. Коли понервую, тиск може підскочити до 200. А потім поступово приходить у норму. Боюся інсульту: від нього померли мої бабуся і мама. Щоправда, в літньому віці. Чи треба мені якось обстежитись?

Відповідає невролог Людмила Дубініна:

– Звісно. Вам давно треба було це зробити, тому що схильність до інсульту справді існує. Ви могли успадкувати від рідних схильність до атеросклерозу, артеріальної гіпертензії. Зважаючи на все, так і сталося.

Якщо є стрибки тиску, необхідно обов’язково приймати препарати від гіпертензії. Вам їх призначали?

– Ні. Я просто знижую тиск, якщо він підіймається.

– Це неправильно. Незалежно від того, нервуєте ви чи ні, тиск треба утримувати в нормі. В ідеалі він має бути 120/80. Але не вище 140/90.

Саме під час стрибка судини, які з віком стають менш еластичними, можуть розірватися, кров заллє ділянку мозку. Таким є геморагічний інсульт.

А якщо судина звужена через холестеринову бляшку, тромб, то кровотік порушується, і в якийсь момент людина ризикує зазнати ішемічного інсульту: у ділянку мозку не надходить кров, і клітини гинуть.

Які аналізи треба здати?

– Насамперед ліпідограму – аналіз крові, що дозволяє визначити співвідношення «хорошого» та «поганого» холестерину. До речі, після 40 років цей аналіз треба робити всім щороку.

Якщо рівень холестерину високий, лікар призначить УЗД судин голови та шиї – доплерівське сканування.

Треба знати, чи не сформувалася, наприклад, у сонній артерії холестеринова бляшка, наскільки знижений просвіт судини, чи може статися інсульт. Одне слово, чи є атеросклероз.

При цьому захворюванні можуть постраждати будь-які судини – серця (що загрожує інфарктом міокарда), ніг (виникає переміжна кульгавість, зростає ризик ампутації кінцівки).

Потрібно знати також рівень цукру в крові та в’язкість крові (її визначає коагулограма).

Щоб не допустити серйозних ускладнень, вам необхідно проконсультуватися у невролога, кардіолога і дотримуватися їхніх рекомендацій.

Ольга ТЕТЕРІНА

 Читайте також: Діагностика інсульту, надання першої допомоги, лікування та реабілітація

  • Вакцинація в похилому віці – це внесок у довголіття
    Чому важливо вакцинуватись у похилому віці? Запровадження вакцинації змінило життя дітей, захистивши їх від виснажливих і небезпечних для життя хвороб. Так само цілющо вакцинація може вплинути й на здорове старіння, кажуть експерти.