fbpx

Епідемситуація на Рівненщині. Тільки за січень зафіксовано 41 випадок кашлюка

Протягом січня цього року в Рівненській області зафіксували 41 випадок захворювання на кашлюк. За увесь минулий рік таких випадків було 139. А у 2022 – лише один.

Про це розповіли під час брифінгу в Рівненській ОДА заступниця генерального директора ДУ «Рівненський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ» Олена Гашовська та завідувачка відділу імунопрофілактики ДУ «Рівненський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ» Іванна Лебєдєва.

Брифінг в Рівненській ОДА,

«Наразі фіксуємо зростання захворюваності на кашлюк. Хвороба небезпечна, перш за все, можливими ускладненнями – пневмонія, зупинка дихання, судоми. Особливо важким перебіг може бути у нещеплених дітей. Тож звертаю увагу на важливість вакцинації», – зазначила Олена Гашовська.

Крім цього, на Рівненщині, як і ще в 11 областях України, був виявлений субваріант коронавірусу «Дженні». Проте загалом захворюваність на ковід залишається на низькому рівні – медики фіксують від 120 до 150 випадків на тиждень. При цьому в цей же період минулого року ця цифра була на рівні 400-500.

«”Дженні” – субваріант штаму “омікрон”. Подібних субваріантів налічується понад 10. Симптоми залишаються схожими – підвищення температури, лихоманка, головний біль, нежить кашель та біль у горлі», – пояснила Іванна Лебєдєва.

Загалом же захворюваність на ГРВІ в регіоні зростає. Показник перевищує епідемічний поріг на 89.4%. Зокрема, у зв’язку з цим вже 60 закладів освіти перейшли на альтернативну форму навчання.

Спікерки також повідомили, що цього місяця спеціалісти Рівненського обласного центру контролю та профілактики хвороб здійснюватимуть виїзди у віддалені громади області. Мешканці зможуть отримати послуги з імунізації, а саме: щеплення проти коронавірусу, кору, паротиту, кашлюка, правцю, краснухи, гемофільної інфекції, дифтерії та гепатиту B.

Так, 8-9 лютого фахівці працюватимуть у Старосільській громаді, 15-16 лютого – у Вирівській, 21 та 22 – у Степанській і 29 лютого у Березівській громаді.

Джерело: Рівненська ОДА

Читайте також: За матеріалами СБУ Рівненщини судитимуть учасників міжрегіональної схеми виїзду «ухилянтів» за кордон