Для когось це був звичайний дзвінок, а для когось – єдиний шанс вижити. Минулого року екстрена медична допомога Рівненщини працювала в режимі постійної напруги, реагуючи на тисячі критичних ситуацій – від серцевих нападів до пологів у дорозі.
За рік оперативно-диспетчерська служба екстреної медичної допомоги області прийняла понад 217 тисяч звернень. Найціннішим результатом медики називають 42 успішні серцево-легеневі реанімації. Крім того, зафіксовано шість випадків народження дітей безпосередньо в автомобілях «швидкої» або вдома до приїзду бригади.
Про підсумки роботи екстреної медичної допомоги області повідомив перший заступник голови Рівненської ОДА Сергій Подолін.
Значну частину роботи склали й виїзди на дорожньо-транспортні пригоди – завдяки оперативному реагуванню допомогу отримали майже 2 тисячі постраждалих. Окремо працював телеметричний пост: лікарі-консультанти надали понад 22 тисячі консультацій жителям Рівненщини, зокрема щодо серцевих станів.
Не менш важливим напрямом стала підготовка персоналу. Протягом року навчання у тренувальному відділі пройшли 813 працівників. Ще 383 фельдшери перекваліфікувалися у парамедиків, а 348 водіїв завершили навчання за програмою «Екстрений медичний технік». Окрім того, близько 200 медиків опанували навички базової серцево-легеневої реанімації для дорослих і дітей, а також допомоги при критичних кровотечах.
