fbpx
Другий у 2024 році випадок підшкірного дирофіляріозу зареєстровано на Рівненщині

Другий у 2024 році випадок підшкірного дирофіляріозу зареєстровано на Рівненщині

Діліться інформацією з друзями:

На початку червня 61-річний мешканець Рівненського району помітив припухлість у ділянці шиї, яка поступово переміщалась через праву щоку, лоб, ніс до правого ока, водночас пацієнт відчував повзання чогось під шкірою.

В кінці червня він звернувся у медичний заклад за місцем проживання зі скаргами на біль у правому оці, почервоніння та сльозотечу.

Після огляду пацієнта хірургом була проведена операція з видалення 12-сантиметрового гельмінта з-під кон’юнктиви правого ока, ідентифікованого як самичка нематоди Dirofilaria repens.

Наразі чоловік отримав симптоматичне та патогенетичне лікування й почувається задовільно, в осередку захворювання проведене комплексне епідеміологічне та епізоотологічне обстеження.

З 2005 року, часу першої реєстрації підшкірного дирофіляріозу в нашій області, це 50-й випадок цього захворювання серед людей на Рівненщині. Позитивні факти цього захворювання фіксуємо щороку й прогнозуємо надалі, адже ризик виникнення й поширення його серед населення є досить великий.

Сприяє цьому висока захворюваність на дирофіляріоз серед собак, котів та диких м’ясоїдних тварин, які є джерелом інфекції, широкий видовий спектр комах — специфічних переносників цієї інвазії (кровосисні комарі всіх видів, мошки, блохи, ґедзі та кліщі), а також відсутність специфічної профілактики серед людей.

Для того, щоб убезпечити себе від підшкірного дирофіляріозу потрібно своєчасно дегельмінтизувати собак та котів, це не лише сповільнить зростаючу епізоотію серед тварин, а й захистить від цієї хвороби наших домашніх улюбленців.

Обов’язковою умовою є захист від нападу кровосисних комах, задля чого варто потурбуватись про антимоскітні сітки та фумігатори у своїх домівках, а при перебуванні на природі доцільно захистити себе за допомогою репелентів.

Джерело: Рівненський обласний ЦКПХ

Читайте також: Як уникнути теплового удару чи перегрівання влітку