fbpx

Дозвольте собі відпочити коли втомилися

Діліться інформацією з друзями:

Втомилися? Дозвольте собі відпочити.

Немає потреби пояснювати, що таке втома. Кожен з нас хоча б раз у житті відчував її на собі. Коли був важкий день, ви багато працювали й втомилися – це нормально. Відпочили – і енергії знову достатньо.

А от якщо втома супроводжує вас постійно, зверніть на це увагу. Хронічна втома може бути симптомом деяких захворювань. 

Втім, якщо з вашим здоров’ям усе добре та ви все одно постійно втомлені, тоді вам будуть цікаві наступні рекомендації.

Зміна діяльності.

Розумова діяльність має чергуватися з фізичною. Маленький приклад. Ви працювали весь день за комп’ютером. Втомилися. Прийшли додому. Дивитеся фільм або перевіряєте, що нового у соцмережах. Ви змушуєте втомлені мозок та очі працювати знову. Такий відпочинок неефективний. Рекомендую більше рухатися.

Фізична активність.

Така, яка вам до душі. Якщо коротко: під час того, як ми рухаємося, в організмі відбуваються процеси, які покращують наше самопочуття.

Повноцінний сон. Хочете мати достатньо енергії? Мінімум 8 годин сну.

Раціональне харчування.

Повноцінне харчування (тобто таке, яке містить усі необхідні продукти: овочі, фрукти, зернові, м’ясо, риба, молоко та молочні продукти) та правильний режим (мінімум три рази на день поїсти, а не перекусити) – і сил буде більше.

Позитив. Змінюємо своє ставлення до світу. На нашому шляху все одно будуть траплятися речі, які нам не до вподоби. Ми можемо скиглити та страждати, а можемо ставитися до них, як до уроків життя, які треба виконати, пережити та рухатися далі. 

З іншого боку, позитивні моменти не сприймаємо, як щось звичайне. Насолоджуємося кожною миттю. Цінуймо повсякденні дрібниці, тоді життя приносить більше радості та менше негативу. 

Відмова від шкідливих звичок. Куріння й алкоголь дають тимчасове розслаблення, але шкодять здоров’ю та насправді посилюють втому.

Визначення пріоритетів. Все на світі не встигнеш. Вибираємо, що для нас більш важливо, що треба зробити в першу чергу, що може зачекати, а що можна не робити взагалі.

Дозвольте собі відпочити. Ви на це заслуговуєте.

Катерина ПОЧТАР, лікар-терапевт ЦПМСД «Ювілейний»

Читайте також: Майстриня з Донеччини виготовляє в Рівному іграшки Перемоги