fbpx
Донорська платформа – твоя можливість долучитися до управління запасами крові в країні

Донорська платформа – твоя можливість долучитися до управління запасами крові в країні

Діліться інформацією з друзями:

Український центр трансплант-координації запустив онлайн-ресурс «Донорська платформа» – donor.utcc.gov.ua. Це загальнонаціональний майданчик, на якому зібрано важливу і перевірену інформацію про донорство крові та її компонентів.

Кому можна здавати кров, чи є протипоказання, як підготуватися до здачі, чи варто взяти вихідний, як відновитися після донації – на цьому ресурсі легко знайти відповіді на всі запитання, які можуть виникнути у донора.

Унікальний розділ порталу – донорський світлофор. Тільки на Донорській платформі зібрана і регулярно оновлюється інформація про наявність запасів груп крові та резус-належності у всіх регіонах країни. І кожен українець може легко з’ясувати чи є дефіцитною саме його група крові й, відповідно, запланувати донацію.

Що таке запаси крові та її компонентів і чому вони важливі?

Навіть у мирний час система охорони здоров’я підтримує сталі запаси крові та її компонентів, аби кожен, хто потребує медичної допомоги, отримав її вчасно і достатньо. У розвинених країнах, які живуть без війни, середня кількість донацій на 1 тисячу осіб становить 15,9. В Україні ж цей показник – лише 11 донацій на 1 тисячу осіб. До того ж через російську агресію багато українців вимушені були виїхати з країни. А у час війни потреби в донорській крові зростають в рази, до того ж через обстріли й ракетні атаки можуть виникати ситуації, коли в одному місці раптово потрібна буде велика кількість компонентів крові.

Тому національна система крові налаштована, аби усі регіони регулярно проводили заготівлю донорської крові й формували її запаси. А відтепер ще й кожен українець може відстежувати та сприяти тому, аби ці запаси були сталими й надійними.

Як саме дізнатися про запаси крові у твоєму місті чи регіоні – ми детально показали ось тут: https://fex.net/ru/s/zcc2sd8

Пресцентр Українського центру трансплант-координації

Читайте також: Медитація – найпростіший спосіб впоратися з емоціями та подолати стрес