fbpx

Дієтологи порадили, як правильно харчуватися влітку

Діліться інформацією з друзями:

Зазвичай у спекотну пору року смакові забаганки багатьох людей змінюються. Хочеться більше свіжих, необроблених продуктів, освіжаючих напоїв, менше бажається жирних та «важких» страв. Тож як варто харчуватися влітку, щоб добре почуватися?

Більше води

Рідина у спеку неминуче втрачається. Заповнювати баланс необхідно вчасно. Дієтологи рекомендують випивати не менше ніж 8 склянок води на день. А влітку збільшити цю кількість на 2-3 склянки. Існує чимало способів контролювати кількість випитої води. Найпростіше – намалювати на папері 8 склянок та викреслювати їх протягом дня. Можна встановити мобільну програму, яка нагадає вам, коли потрібно буде знову випити воду. Перш ніж складати свій питний графік, обов’язково проконсультуйтеся з вашим лікарем.

Менше калорій

Витрати енергії в спекотні дні менші, тож і споживання калорій має бути скорочено. Заберіть із раціону зайві жирні продукти, особливо тваринного походження. Ваше харчування має розподілятися приблизно так: 30% жирів (дві третини з них – рослинні), 55% білка (рослинні та тваринні білки у рівній пропорції) та 15% вуглеводів.

Дотримуйтеся режиму

Влітку (як і раніше) дієтологи рекомендують харчуватися 5-6 разів упродовж дня – 3 основних та 2-3 перекуси. Починайте снідати раніше – о 7-ій ранку, обідайте близько 12-ої і вечеряйте о 6-ій годині вечора.

З’їдайте на сніданок 35% калорій від добової норми. В обід та вечерю – по 25, на пізню вечерю перед сном – 15%.

Більше овочів, фруктів та ягід

Коли ще посмакувати свіжими дарами природи, як не влітку? Кабачки, помідори, баклажани, капуста, огірки, болгарський перець – все це можна їсти як у сирому вигляді, так і у тушкованому чи приготованому на грилі. Овочі містять масу корисних речовин, вітамінів та мінералів. Ідеально поєднувати овочі з білим м’ясом. Джерелом вітамінів є не лише овочі, а й фрукти з ягодами. Вживайте їх у першій половині дня, після або під час сніданку. Виноград, персики, сливи, груші, апельсини, полуниця, ожина, малина, абрикоси, дині та інші фрукти легко засвоюються організмом і допомагають упоратися з проблемами шлунково-кишкового тракту. Враховуйте індивідуальну непереносимість та алергійність цих продуктів при складанні свого меню.

Замість цілих фруктів та ягід можна готувати смузі та коктейлі на їх основі.

Менше солі

Щоб уникнути набряків та порушень водно-сольового балансу в організмі, вживання солі у літній період також слід обмежити. Замість солі для приготування страв використовуйте лимонний сік, соєвий соус, рослинні ароматні олії, трави та спеції, кисломолочні продукти.