fbpx
Чому з’являються родимки: міфи і факти

Чому з’являються родимки: міфи і факти

Діліться інформацією з друзями:

Чому з’являються родимки на тілі? Точних причин появи родимки на тілі лікарям невідомі й до сьогодні. Але існують фактори, що можуть підвищувати ризик появи родимок на тілі.

У жінок та чоловіків з’являються родимки. У жінок частіше – на ногах, а в чоловіків – на спині. Майже кожна людина має хоча б одну.

Родимки з’являються в дітей від народження і можуть утворюватися на шкірі протягом усього життя.

Родимки на тілі  – це  доброякісні пігментовані новоутворення на шкіри. Вони можуть бути різних розмірів та кольорів, різної форми та структури. У переважній більшості, родимки на тілі, що не травмовані, повністю безпечні для людини. Але деколи вони можуть перероджуватися та ставати причиною розвитку агресивного раку шкіри – меланоми. Тому важливо спостерігати за родимками на тілі та своєчасно звертатися до спеціаліста.

При перероджені родимки на тілі стають серйозною загрозою здоров’ю людини. У такому випадку йде мова про малігнізацію. Ось основні симптоми, що мають насторожити:

  • Зміна кольору
  • Біль
  • Зміна висоти родимки
  • Свербіж та порушення чутливості родимки

Крім того, навколо родимок сформовано багато домислів і міфів. Їх обговорюють навіть самі лікарі.

Міфи про родимки

  • Міф 1. Травмовану родимку треба видаляти.
    Для початку треба обробити рану антисептиком і звернутися до лікаря. Доведено, що сама травма не є  пусковим механізмом для розвитку меланоми, але огляд лікаря допоможе виключити розвиток злоякісної пухлини.
  • Міф 2. Людина має багато родимок і веснянок.
    Це не є приводом для занепокоєння. Найчастіше злоякісні утворення виникають на чистій шкірі, а ризик переродження родимок і веснянок є дуже низький.  
  • Міф 3. Якщо здерти родимку – це може викликати рак.
    Таких суттєвих доказів немає, що родимка неминуче перетвориться на меланому. Якщо була здерта меланома, яка не була діагностована, то травма може спровокувати її зростання.
  • Міф 4. Родимки не можна видаляти, бо це призведе до розвитку раку.
    Видалення родимок, які віднесені до доброякісних або проводилося за медичними показами, не призводить до розвитку раку, при умові, що  процедура проводилася в медичному закладі кваліфікованим лікарем. Це запобігає її переродженню і рятує життя.
  • Міф 5. Родимку можна видалити самостійно різними розчинами.  
    Самостійно видаляти родимки в жодному разі не можна. Самолікування може призвести, в кращому випадку – до утворення опіків і рубців, у найгіршому – якщо родимка виявиться меланомою, це призведе до пришвидшення її росту. Пам’ятайте, що діагностувати та видаляти новоутворення має право лише лікар, який володіє спеціальними навичками.
  • Міф 6. Про те, що меланоми частіше з’являються на обличчі та руках.
    За статистикою, у жінок меланоми частіше з’являються на ногах, а в чоловіків – на спині. 

Шкіра – це найбільший орган людини і вона потребує кваліфікованого відношення до себе. Тому не експериментуйте з власним здоров’ям.  

Лікарі радять регулярно оглядати свою шкіру та  стежити за тими родимками, які труться об одяг.

За матеріалами Рівненського обласного центру контролю та профілактики хвороб

Читайте також: Доля поєднала талановитих людей в одну сім’ю