Діти, які ростуть з фермерськими тваринами, мають менший ризик розвитку алергії. Зокрема, це пов’язано з постійним контактом батьків з тваринами.
Про це повідомляє РБК-Україна.
Команда педіатрів і фахівців з інфекційних і запальних захворювань у Швеції виявила, що немовлята, що контактували зі свійськими тваринами, мають менше шансів на розвиток алергії надалі.
Вчені стверджують, що в дитинстві такий контакт може призвести до відмінностей у кишковій біомі, що і зумовлює таку дію на організм.
Науковці хотіли з’ясувати, чи впливає життя на фермі на мікрофлору кишківника. Задля цього вони зібрали зразки калу у 65 дітей різного вікового періоду. Зокрема, у 3 дні, 18 місяців, 3 роки та 8 років. Окрім них, вчені взяли зразки у дітей народжених від батьків, які живуть на фермі з тваринами; дітей, які не росли на фермі та дітей, які не жили на фермі, але у яких є домашня тварина.
Отож, вчені виявили, що немовлята, які живуть на фермі зі свійськими тваринами, мають у сім разів більше анаеробів (організмів, що живуть без кисню), ніж факультативних бактерій (ті, що можуть жити без кисню), порівняно з немовлятами, які не живуть на фермах.
Відтак, науковці дослідили, що контакт зі свійськими тваринами в дитинстві призводить до змін у мікрофлорі кишківника. Внаслідок чого, такі діти мають менший ризик розвитку алергії в майбутньому.
Читайте також: Чи відмовлятися від улюбленця, якщо у вас алергія на котів чи собак