При алергічному риніті існує ефективне лікування. Зачинитися в чотирьох стінах – не вихід
Насолоджуватися квітами можуть не всі. Деяким заважає закладеність носа та нежить. Це – про сезонний алергічний риніт.
Стан, при якому імунну систему атакують не мікроби, а пилок рослин. Людина пчихає, з носа тече, вночі не спиться, бо ніс не дихає. При цьому температура тіла нормальна, слабкості немає.
Як діагностується алергічний риніт?
Зазвичай огляду лікаря достатньо. У складних випадках рекомендовано зробити прік-тести з алергенами або аналіз крові на імуноглобуліни Е.
Прік-тести – це коли лікар крапає на шкіру вашого передпліччя крапельки з розчинами різних алергенів (пилок рослин, домашній пил, алергени тварин тощо). Потім маленькою голочкою робиться мікропрокол шкіри там, де крапельки. Це не боляче. Потім лікар дивиться на реакцію на цю пробу. Таким чином можна виявити, на що саме алергія. Бо в когось на березу, а в когось на кульбабу.
Якщо прік-тести виконати неможливо, визначають імуноглобуліни Е. Це антитіла, які атакують ні в чому не винні частинки пилка дерев чи квітів.
Як допомогти?
Антигістамінні препарати. Рекомендується лоратадин та цетиризин.
Якщо їх недостатньо, додаються спреї для носа з кортикострероїдами: мометазон і флутіказон.
Якщо й далі не досить ефективно, то плюс спреї для носа з антигістамінними речовинами.
Коли три пункти виконані, а людині все ще недобре, тоді направляємо до алерголога для імунотерапії алергенами. Відтак людині роблять підшкірні ін’єкції, або вона приймає таблетки/краплі з маленькими дозами алергенів, які є винуватцями нежитю саме в цієї людини. Організм поступово звикає до алергенів та перестає на них реагувати.
Всім людям з алергічним ринітом показані спреї з сольовими розчинами. На наших слизових є клітини з війками. Ці війки рухаються та очищують ніс від пилу та інших частинок. Коли слизова суха, війки склеюються та перестають працювати. Сольові розчини зволожують клітини слизової й вони ефективно виганять алергени.
Не показали свою ефективність, отож не рекомендовані при алергічному риніті:
- пробіотики — вони не лікують алергію;
- дієти — не мучте себе;
- гелі, які нібито не дають алергенам діставатися до слизової;
- сидіти вдома з зачиненими вікнами та митися після вулиці, не забувайте, що повітря у вашій квартирі зайшло з вулиці, тому в ньому ті самі алергени;
- ліки з монтелукастом.
Головне, щоб ви зрозуміли: при алергічному риніті існує ефективне лікування. Не хочеться, щоб ви сиділи вдома та страждали. Звертайтеся до лікаря.
Катерина ПОЧТАР, сімейний лікар ЦПМСД «Ювілейний»
- Унікальна автобусна зупинка з’явилася у Мичеві на РівненщиніУ селі Мичів, що входить до Малятинського старостинського округу, талановита мешканка Іванна Біль власноруч розфарбувала автобусну зупинку в яскравому українському стилі. Вона перетворила звичайний об’єкт інфраструктури на справжній символ гордості, натхнення та любові до рідної землі.
Читайте також: Алергія на весну: причини, симптоми та лікування