Кожен хоче прожити довге та здорове життя. Але одного бажання замало. До того ж ми щодня здійснюємо вчинки, які провокують різні хвороби.
Про це пише https://health.nv.ua/.
Ось п’ять простих звичок, які кожен може зробити щоденною рутиною. Можливо, вони у вас уже є?
Помірні фізичні навантаження.
Регулярні вправи мають вирішальне значення для підтримки щільності кісток і м’язів. Коли ми перестаємо рухатися, тіло стає жорстким, втрачає м’язову масу, через що порушується рівновага. Це може мати катастрофічні наслідки. Та не потрібно бути фанатом фітнесу або суперзіркою тренажерного залу, щоб залишатися здоровим. Не варто й зовсім виключати спорт зі свого життя. Багато фахівців рекомендують займатися фізичними вправами по 30 хвилин 5-6 разів на тиждень. Один день використати для відпочинку та відновлення сил. Головне – знайти вправи, які принесуть вам задоволення, а не страждання.
Завжди снідайте.
Дослідження показують, що люди, які починають свій день зі сніданку, зазвичай споживають більше вітамінів та мінералів. При цьому накопичують у тілі менше жиру та холестерину. Вживання продуктів з високим вмістом клітковини та білків на сніданок довше зберігає почуття ситості та бадьорості.
Практикуйте здорове харчування упродовж дня.
Правильна дієта включає такі речі, як: їсти більше фруктів і горіхів, а також уникати солодких напоїв і закусок.
Американська кардіологічна асоціація рекомендує вживати рибу двічі на тиждень. Крім того, що жирна риба багата на білок, вона містить омега-3 жирні кислоти, які знижують загрозу серцевих захворювань.
Ще одне застереження щодо звички здорового харчування – уникайте підсолоджувачів. Чим більше рафінованого цукру в нашому раціоні, тим більший ризик виникнення вікових хвороб – діабету та недуг серцево-судинної системи. Тому зменшіть кількість рафінованого цукру до 25 г на день.
Попереджуйте зневоднення.
Пити воду – це життєво важливо для нашого здоров’я. І, хоча ви вже чули це багато разів, часто цією рекомендацією просто нехтують. Проте наш організм на 60% складається з води, тож її нестача може призвести не тільки до зневоднення, а й до неприємних наслідків. Фактично низький рівень води в організмі пов’язаний із втомою, головними болями та підвищеним апетитом. Хоча пити воду потрібно протягом дня, одним із найпростіших способів дотриматися водного балансу є випивати склянку води зранку. Це не тільки освіжає, а й допомагає зволожити організм, одночасно покращуючи травлення та обмін речовин.
Не забувайте чистити зуби.
Деякі дослідження показують, що правильні звички щодо здоров’я порожнини рота (а це чищення зубів щіткою та зубною ниткою) можуть запобігти когнітивним порушенням і деменції. Результати свідчать, що дорослі з більшою втратою зубів мали в 1,48 раза більший ризик когнітивних порушень та в 1,28 раза більший ризик деменції, навіть коли інші фактори перебували під контролем.
Марія МАТВІЙЧУК