Орієнтовний час читання: 2 хвилини
Від початку повномасштабної війни росії проти України, Міністерство охорони здоров’я продовжує забезпечувати лікарні дороговартісним та критично важливим обладнанням, щоб надавати необхідну медичну допомогу всім, хто її потребує.
Так, зокрема, до лікарень Рівненщини від початку минулого року надійшло 13 кисневих станцій, 23 монітори пацієнта, ангіограф та низка іншого критично важливого обладнання.
Про це міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко розповів під час робочої поїздки до регіону.
«Вже понад рік наша система охорони здоров’я мужньо протистоїть викликам, спричиненим довготривалою війною та гідно справляється зі зростаючим потребами. Ми розвиваємося та адаптуємося в умовах цієї війни, аби попри всі обставини забезпечити наших героїчних медиків та медичні заклади всім необхідним. Щоб вони в свою чергу мали можливість надавати українським пацієнтам якісну, доступну та безоплатну медичну допомогу. Це є пріоритетом для Міністерства. Так, крок за кроком ми допомагаємо медичній системі впоратися з навантаженнями, забезпечуючи лікарні високоточним і сучасним обладнанням. Оновлення матеріально-технічної бази та оснащення медзакладів медобладнанням працюватиме на користь пацієнта та допоможе врятувати найголовніше – життя людей», – сказав Віктор Ляшко.
Більшість обладнання вже розвезена до медичних закладів Рівненщини. Зокрема, це 41 одиниця медичного транспорту, ангіограф, 8 анестезіологічних апаратів, апарат вакуумної терапії ран, апарат електрохірургічний, 4 рентгенівські апарати з С-аркою, 9 апаратів рентгенівських пересувних та стаціонарний, 17 УЗД-апаратів, 7 ШВЛ-апаратів та 4 ШВЛ-апарати неінвазивні, 4 електрокардіографи, ендоскопічне обладнання, 6 капнографів, 13 кисневих станцій, 2 комп’ютерні томографи, 23 монітори пацієнта, лабораторне та реабілітаційне обладнання.
Зазначимо, що значну частину обладнання було придбано у межах спільних зі Світовим банком та Глобальним фондом проєктів МОЗ, централізованих закупівель Медичними закупівлями України, центрами громадського здоров’я, зокрема й коштом фонду UNITED24 та у межах гуманітарної допомоги.
Також у ході візиту міністр охорони здоров’я України наголосив, що робота МОЗ з модернізації лікарень триватиме й надалі, однак ключову роль у реалізації обладнання відіграють саме керівники медзакладів.
«Саме керівники лікарень нестимуть персональну відповідальність за те, наскільки якісно та ефективно використовуватиметься цей ресурс. Вони є управлінцями на місцях та мають забезпечити реалізацію всіх заходів, щоб якнайшвидше змонтувати та ввести в експлуатацію обладнання, аби воно працювало для пацієнтів, а не просто стояло в плівці», – додав міністр охорони здоров’я.
Загалом від початку повномасштабної війни до лікарень Рівненщини вже доставлено й розподілено понад 500 одиниць медичного обладнання та понад 2000 медичних приладів. Найближчим часом планується поставка ще 47 одиниць обладнання та приладів.
Нагадаємо, нещодавно критично важливе медобладнання для діагностики та лікування пацієнтів отримали лікарні Вінниччини.
Міністерство охорони здоров’я України
Читайте також: Міністерство фінансів озвучило скільки Україна витрачає на війну