Загалом нині в області залишилися проживати майже 51 тисяча ВПО, третина з них – в обласному центрі.
Тим часом, в області триває підготовка місць компактного проживання ВПО до зимового періоду.
На сьогодні на Рівненщині функціонує 73 МКП, де проживають понад 2,3 тисячі осіб. Переважно це сімʼї з дітьми, люди похилого віку, люди з інвалідністю та інші маломобільні категорії населення, які потребують підтримки та допомоги.
«Важливо, що рішенням Мінреінтеграції Рівненщина визначена партнерською областю для прийому евакуйованого населення з Харківщини. За останніми даними Харківської ОВА, евакуації з прифронтових населених пунктів підлягають тисячі осіб. Тому на території Дубенського та Рівненського районів було визначено 5 обʼєктів для розміщення евакуйованого населення — ці приміщення потрібно дооблаштувати та підготувати до зимового періоду», – коментує начальниця ГУ Національної соціальної сервісної служби у Рівненській області Юлія Шигорева.
Окрім того, Рівненщина отримує звернення від інших областей щодо евакуації підопічних закладів геріатричного спрямування, осіб похилого віку та осіб з інвалідністю.
«За час повномасштабної війни ми вже прихистили понад 600 людей у наші заклади геріатричного та психоневрологічного спрямування. Тому зараз ми працюємо над ідеєю створення нових таких закладів на Рівненщині», – додає Юлія Шигорева.
На фото — прихисток людей з інвалідністю з Дніпропетровщини у липні цього року.
Рівненська ОВА
Читайте також: У Рівному затримано заступника директора коледжу за сприяння ухилянту