Нещодавно в Центрі підтримки «ЯМаріуполь.Рівне» пані Валентини, яка приїхала з родиною до нашого міста 23 березня минулого року, святкували 80-річчя. Жінка розповідає, що до того 17 днів просиділа у підвалі.
– Тоді нашу сім’ю по підвалах у Маріуполі розкидало по різних місцях, – каже переселенка. – Якби не зять, то невідомо що б було. Мабуть, і померла б тоді. Коли гранатою підірвали двері, я вже не дихала. Але дочка відразу дала мені таблетку… Я не могла ні встати, ні руки підвести… А потім мене ще по голові вдарили, то досі, бува, тарахкотить так, ніби поїзд їде. І лікувалася, але нічого не допомагає.
Зі слів пані Валентини, вона до Центру, як додому, приходить. І зауважує, що зараз вона живе, а до того, як перший раз прийшла, то їй було зовсім погано.
– Мене так тепло прийняли, що я тепер майже жодного дня не пропускаю, аби не навідатися в «ЯМаріуполь». Інакше я б «повернулася». Мені дуже допомагають. Нещодавно в мене був день народження, 80 років. Мала проблему з зубами і я вже не хотіла йти. Але коли прийшла, мене так зустріли… я була на десятому небі. І зуби перестали боліти, – посміхаючись говорить пані Валентина.
Офіційне відкриття в Рівному Центру «ЯМаріуполь.Рівне» відбулося рік тому, 11 листопада 2022 року. За цей час він вже перетворився на місце, де маріупольці, які через війну опинилися на Рівненщині та Волині, отримують неоцінену підтримку.
За ці півтора року кількість центрів «ЯМаріуполь» у різних частинах України зросла з 16 до 22, що свідчить про велику потребу в таких ініціативах. Головна мета цих центрів – надавати всебічну допомогу тим, хто через війну вимушено залишив свої домівки, рятуючись від небезпеки.
– Для того, щоб відкрити цей Центр було зроблено дуже багато, – розповів керівник «ЯМаріуполь.Рівне» Богдан Дужик. – Пам’ятаю, як до мене підходили люди вже з самого літа і говорили, про те, що хотілося, аби був такий центр і в Рівному. Адже такі осередки за підтримки міського голови Вадима Бойченка та голови Донецької ОВА Павла Кириленка відкривалися по всій території України. Тож рік тому Центр підтримки «ЯМаріуполь» відкрили і в Рівному.
Очільник «ЯМаріуполь.Рівне» нагадав, що рівненський центр став 17-м і останнім створеним у 2022 році. Богдан Вікторович зазначив, що за цей час було дуже багато чого зроблено. Так, скажімо, розв’язанню житлового питання дала старт програма команди мера Маріуполя Вадима Бойченка «ЯМаріуполь. Житло». Завдяки цій ініціативі зараз йде ремонт в одному з гуртожитків у Дніпрі. Це спільний проєкт Маріупольської міської ради, урядів України та Франції, Міжнародної організації з міграції (МОМ) та SCM.
Богдан Дужик розповів , що маріупольська громада, яка проживає на Рівненщині та Волині налічує 1060 осіб. Всі вони отримують великий спектр допомоги, не рахуючи гуманітарну. Маріупольцям сприяють з працевлаштуванням, надають юридичну, медичну, психологічну допомогу. Також кожного дня в Центрі проводяться заходи за підтримки різних комунальних закладів міста Рівного й області.
– Маріупольці охопленні турботою і хочеться сказати слова вдячності в першу чергу рівнянам, які прийняли українських маріупольців, що переживають не дуже гарні часи. Але найголовніше, – наголосив Богдан Дужик, – ми інтегрувалися, зараз співпрацюємо з багатьма і громадськими організаціями, бізнесом, комунальними закладами міста і області. Тому, як кажуть, життя продовжується. Віримо і сподіваємося, що обов’язково повернемося.
У планах маріупольської міської ради, зі слів Богдана Дужика, відкриття платформи, яка буде називатися «Маріуполь.Reborn».
– Приїде наш міський голова вже з проєктами відновлення Маріуполя відразу ж після війни. Тому планів у нас дуже багато. Працюємо, обіймаємо, любимо наш Маріуполь, – підсумував очільник центру.
Читайте також: Той, хто пережив усі страхіття війни, більше не захоче жити за 12 км від кордону з Росією
- У Рівненській міськраді відреагували на акцію підтримки ЗСУУ неділю, біля драмтеатру, відбулася акція, що привернула увагу містян та викликала неоднозначні думки. Присутні на заході, а це близько 10 людей, висували вимогу спрямувати 20% бюджету міста на закупівлю дронів для військових. Підполковник запасу Микола Соболюк, радник виконувача обов’язків…