fbpx
Побутовий центр для маріупольців почав працювати у Рівному

Побутовий центр для маріупольців почав працювати у Рівному

Діліться інформацією з друзями:

Нині в Україні налічується 34 центри підтримки переселенців «Я – Маріуполь»: 21 базовий, 8 – побутових, 2 – оздоровчих, 1 – медичний та 2 – соціального житла. Один із них активно працює в Рівному.

Нещодавно на його базі відкрили побутовий центр «Я – Маріуполь. Турбота». Редакція газети «7 днів» попросила керівника центру підтримки переселенців «Я – Маріуполь» в місті Рівне Богдана Дужика та адміністратора побутового центру Галину Ричагову розповісти, які мають можливості отримувати соціальні послуги жителі донецького міста.

“Я сьогодні перебуваю в статусі керівника центру підтримки переселенців «Я – Маріуполь» в місті Рівне, а також депутата 7 і 8 діючого скликань Маріупольської міської ради, – говорить Богдан Вікторович. – На жаль, нині на території, підконтрольній Україні, сесійні засідання не проводяться через відсутність кворуму, бо частина депутатів на початку повномасштабного вторгнення перейшла на бік ворога. Працює тільки виконком Маріупольської громади в режимі 1/12 бюджету. Ми направляли до Верховної Ради петицію, щоб нам розблокували бюджет. Але парламент не пішов нам назустріч.

У 2023 році почали відкриватися побутові центри «Я – Маріуполь. Турбота» у великих містах – Києві, Дніпрі, Запоріжжі, Львові, Вінниці та інших. Ми довго думали над тим, чи доцільно його відкривати в Рівному, оскільки кількість зареєстрованих в нашому центрі маріупольців, порівняно з іншими містами, невелика – 1152. Сюди ми зараховуємо і тих людей, які проживають на Волині. Але зваживши всі за і проти, вирішили: треба! Люди мають відчувати, що про них турбуються.

Початок був вдалим: ми виграли грант в місцевого благодійного фонду «Гуманітарна допомога «Альянс» на суму 150 тисяч гривень. І завдяки цьому змогли придбати меблі, пральні машинки та машинки для сушки, обладнання для перукаря та швачки.

Посприяли в реалізації цього проєкту голова обласної ради Андрій Карауш та заступник голови обласної ради Віталій Ундір, громадська організація «Офіс демократії», надавши нам приміщення за адресою: вул. Пластова, 27. Схвалило нашу ініціативу і керівництво Маріупольської міської ради. Яке, до речі, взяло участь у його відкритті.

Побутовий центр «Я – Маріуполь. Турбота» вже працює місяць. Його призначення – надання соціальних послуг для наших земляків. Завдяки цьому проєкту ми забезпечили роботою 4 осіб.

Побутовий центр для маріупольців почав працювати у Рівному - фото 1

Щоб підтримувати зв’язки з переселенцями, що мешкають у Волинській області, запустили проєкт «Я – Маріуполь. Поруч з тобою». Ми раз у місяць відправляємо до Луцька два вантажні автомобілі з продуктами, засобами гігієни від Маріупольської міської ради та інших благодійних організацій.

Поміж того, надаємо своїм землякам юридичні та психологічні послуги, послуги ЦНАП.

Ми готові співпрацювати з іншими релокованими громадами, які зареєстровані у Рівному. Це для них вигідний варіант: не треба шукати приміщення, готувати спеціалістів, скажімо швачок чи перукарів. На базі нашого центру представники інших міст сходу і півдня країни можуть отримувати гарні послуги. Кошти за їх надання громадам треба буде перераховувати на рахунок Маріупольської міської ради, уклавши договори про співпрацю”.

Адміністратор побутового центру «Я – Маріуполь. Турбота» Галина Ричагова додає:

«Ми надаємо три види соціальних послуг – пральні, швейної майстерні та перукарні. Зокрема, кравчиня здійснює дрібний ремонт одягу, постільної білизни, ушиття брюк тощо за низькими цінами. Пральня пропонує прання речей та їх сушіння, прасування. Багато наших клієнтів високо оцінюють і роботу перукаря. Для прикладу, жіноча стрижка з миттям голови коштує 120 гривень, чоловіча стрижка з миттям голови – 100 гривень. Як бачите, ціни соціальні. Для вразливих категорій населення, соціально незахищених осіб послуги безкоштовні!

Ми працюємо з понеділка по суботу – з 8.00 до 18. 00. Неділя – вихідний. Попередній запис на прийом (068) 953-17-11».

Василь Закревський

Читайте  також: е-Посвідчення ветерана з’явилось у Дії