З початком розпочатого росією повномасштабного вторгнення в Україну Рівненщина, як і інші західні регіони, приймає евакуйованих та переміщених людей з небезпечних для цивільного населення територій, отримуючи велике демографічне навантаження. Перебування в кризових ситуаціях, викликаних війною та пов’язаних з загибеллю близьких, втратами здоров’я, засобів до існування, має катастрофічні наслідки для психоемоційного стану таких людей.
Завдяки суб-гранту «Допомога поруч» в рамках проєкту EU4CSOs Emergency Actions за фінансової підтримки Європейського Союзу, що реалізує БО “Мережа 100 відсотків життя Рівне”, членами ГО “Психологічна служба Євромайдану” в період з 1 грудня до 16 квітня було надано допомогу близько 1500 постраждалим від війни. Особлива увага надавалася представникам вразливих та малозахищених категорій населення, які проживають на Рівненщині.
Вони отримували консультативні соціально-психологічні послуги, соціальний супровід, перенаправлення/супровід до організацій, установ, закладів, які надають необхідну допомогу. Відбувалось це при особистих зустрічах та завдяки веденню інформаційно-комунікаційного каналу для ВПО в telegram з числом підписників – 2000 осіб.
У межах проєкту проводилось отримання та аналіз інформації щодо людей, першочергово потребуючих підтримки, формування списків з переліком необхідної допомоги, ведення обліку та фіксації видачі матеріальної допомоги, закупівля необхідних товарів для безплатної роздачі нужденним. Було придбано 225 продуктових пакетів в сумі 600 грн на один пакет (всі роздано потребуючим); медикаментів на суму 86640 грн (отримало 128 осіб); 70 пачок дитячих підгузків та 373 пачки прального порошку на загальну суму 28360 грн (роздано 175 особам). В цілому таку допомогу отримали 528 осіб. Видача матеріальної допомоги проводилась безпосередньо у Рівненському обласному волонтерському штабі, в хабі підтримки ВПО Луганщини та за місцем проживання потребуючих.
Вирішити надзвичайно актуальну проблему з організації доставки закуплених товарів безпосередньо в Рівненський обласний волонтерський штаб, та за місцем проживання потребуючих в межах Рівненської області вдалося завдяки можливості придбання пального для заправки задіяного транспорту на суму 11000 грн. Було здійснено 22 поїздки в загальному – 1850 км.
Висвітлення діяльності в рамках проєкту відбувалост на ФБ сторінках ГО «Психологічна служба Євромайдану», “Ветеранський простір”, “Всеукраїнське об’єднання переселенців”, “Rivne громада” в ЮТУБ, Також маємо сюжет телерадіоканалу “Суспільне Рівне” про діяльність в рамках проєкту, Telegram ВПО Рівне.
Читайте також: Патрульна поліція Рівненщини завжди поруч