Життя першому Президенту України Леоніду Кравчуку врятував охоронець

Підпишіться на 7dniv.rv.ua у Google News! Тільки актуальні новини!

Перший президент України розповів, як у 1994 році на нього напали з ножем.

Про це пише LB.ua

Перший президент України Леонід Кравчук розповів, що під час підготовки до другого туру президентських виборів у 1994 році на нього було скоєно замах. За словами Кравчука, тоді в Харкові на нього напав вбивця з ножем.

Я ніколи про це не кажу, та на мене було скоєно замах. Це було під час підготовки до другого туру президентських виборів 1994 року. Тоді в Харкові на мене напав убивця з ножем. , – зізнався перший президент. –
Врятував мені життя охоронець. Потім, уже після завершення моєї каденції, Кучма дізнався про те, що Росія веде проти мене серйозну роботу, мені надходять погрози, він дав розпорядження СБУ та виділив мені додаткову охорону. Росіяни планували зняти мене з поїзда (я їздив поїздом по областях) і доставити в Москву, щоб я зняв свій підпис з Біловезьких угод, денонсував їх.

Хто був замовником замаху на вбивство – невідомо.

“Про це знала СБУ і знав Кучма. Від нього це пішло. Він сказав: «Леоніде Макаровичу, є інформація про те, що потрібно посилити вашу охорону». От і все, що мені було відомо”, – зазначив Кравчук. 

Леонід Кравчук на виборах президента в 1991 році здобув перемогу в першому турі. Його конкурентом був В’ячеслав Чорновіл. У 1994 році в Україні провели дострокові президентські вибори. До другого туру вийшли Леонід Кравчук і Леонід Кучма. Кравчук поступився з результатом 45,06% голосів.

   Приєднуйтеся до спільноти 7dniv.rv.ua 
   і новини самі знайдуть вас

Діліться корисною інформацією з друзями: