Японія надала Україні експериментальні ліки від коронавірусу

Щоб постійно бути в курсі новин підпишіться на наш Telegram

Японія надала Україні партію з 12 тисяч пігулок експериментального препарату фавіпіравір (авіган), який може допомогти у лікуванні коронавірусу.

Про це в посол Японії в Україні Такаші Кураі розповів в інтерв’ю Укрінформу.

«Ми дуже тішимося тим, що Кабмін нарешті прийняв офіційне рішення щодо отримання препаратів, які мають загальну назву фавіпіравір. Японська сторона була готова вже пів року тому, тож ми зможемо надіслати їх до України найближчим часом, як тільки буде відповідне доручення уряду України для посольства в Токіо та відбудеться обмін необхідними документами з МЗС Японії», — розповів Кураі.

Усього Японія надасть Україні 12 200 таблеток.

Він зазначив, що у порівнянні з іншими країнами, які звернулися по препарат, це багато.

Водночас він наголосив, що фавіпіравір у Японії ще офіційно не визнано ліками проти коронавірусу.

«Ми безкоштовно надаємо фавіпіравір країнам, які готові разом проводити це клінічне випробування й надавати нам його результати… Ми вирішили надати його на прохання України, але не змушуємо брати участь у клінічному випробуванні. Ми поважаємо рішення України, тому просто чекали на її остаточний висновок», — підсумував дипломат.

Повідомляється, що Японія ще навесні пообіцяла безкоштовно передати Україні фавіпіравір (авіган).

Фавіпіравір — синтетичний противірусний препарат. До фавіпіравіру чутливі віруси грипу, лихоманки Західного Нілу, жовтої лихоманки, ящуру. Ефективність препарату проти вірусу хвороби, яку викликає вірус Ебола, показана в експерименті на мишах. 4 жовтня 2014 було повідомлено, що французька медсестра, яка працювала в Ліберії в якості добровольця і захворіла лихоманкою Ебола, одужала, а в комплексі лікування був застосований фавіпіравір.

Джерело: https://nv.ua/

Діліться корисною інформацією з друзями: