Влада італійського міста влаштувала розпродаж будинків по одному євро

Підпишіться на 7dniv.rv.ua у Google News! Тільки актуальні новини!

Влада італійського міста Кастільйоне-ді-Сицилія оголосило про масовий розпродаж нерухомості. Ціна деяких будинків складає лише один євро, а це ціна чашки кави у місті.

Як повідомляє CNN, загалом міська влада планує розпродати близько 900 будинків, розташованих на схилах вулкану Етна неподалік пляжів східного узбережжя Сицилії. Більшість із них знаходяться у старій частині міста.

Близько половини цих будинків перебувають у занедбаному стані та будуть реалізовані за символічною ціною в один євро. Водночас стартова ціна інших складе 4-5 тисяч євро.

Мер міста Антоніо Камарда організував розпродаж, щоб повернути до життя місто, населення якого скоротилося із 14 тисяч людей на початку 1900-х років до майже 3 тисяч сьогодні.

“Нам потрібно врятувати величезну архітектурну спадщину, сповнену історією. Зрештою занадто багато людей виїхали, залишивши після себе купу старих мальовничих будинків, багато з яких навіть належать до епохи Відродження”, – зазначив він.

У той час як деякі інші італійські міста, які вдалися до аналогічної схеми, реалізували багато будинків за один євро, Кастільйоне-ді-Сицилія встановлює ціни на нерухомість відповідно до її стану.

“Ми провели поглиблене дослідження, каталогізуючи кожну власність на основі карт і даних земельного кадастру. Залежно від умов, будівлі будуть продаватися за різними цінами, починаючи з 1 євро”, – розповів Камарда.

У разі, якщо до певної власності спостірагатиметься великий інтерес, міська влада організує аукціон.

Запущений в березні 2021 року проєкт є одним із найбільших у своєму роді. У місті налічується не менше 400 об’єктів нерухомості, які знаходяться у пристойному стані і вимагають мінімального ремонту.

Які вимоги до покупців

Потенційні покупці повинні зв’язатися та надати докладну інформацію щодо будинку, який їх зацікавив. Вони мають пояснити, як саме хочуть його відремонтувати.

Покупці повинні завершити ремонт протягом трьох років, однак, на відміну від більшості інших схем, вони не повнинні вносити грошову заставу – замість цього достатньо оформити стархований поліс на суму 4000 євро.

“Це буде коштувати новому власнику 100 євро на рік, що здається більш справедливою сумою, ніж гарантія депозиту”, – зазначив Камарда.

За словами мера, при цьому міська влада одночасно рухається двома шляхами, намагаючись зв’язатися також із колишніми власниками будинків. Для спостереження за проєктом вже створено спеціальну робочу групу.

Діліться корисною інформацією з друзями: