«Велика реставрація» стартує без розкачки, – Тимошенко

Підпишіться на 7dniv.rv.ua у Google News! Тільки актуальні новини!

Амбітний план відновити 150 замків, музеїв, палаців та інших пам’ятників культури буде виконаний за три роки. Зараз головне завдання «Великої реставрації» – підготувати всю необхідну проєктну документацію.

Нагадаємо, до першого етапу програми «Велика реставрація» включена «Голгофа» Берестецького заповідника, що на Рівненщині.

 «Цей проєкт теж входить у програму президента Володимира Зеленського «Велике будівництво». Ми розуміємо, що фахівців з реставрації набагато менше, ніж з будівництва доріг. Такою роботою займаються унікальні компанії та експерти», – сказав заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко, який координує «Велике будівництво».

«Там кілька категорій об’єктів: ті, що стоять на балансі Міністерства культури, й ті, що на балансах обладміністрацій і міст. Ці об’єкти теж можна реставрувати за гроші з держбюджету в співфінансуванні з місцевою владою. В цьому році вже почалася реставрація багатьох з них», – заявив він.

На інших об’єктах головне завдання – підготувати проєктно-кошторисну документацію. Оскільки відновленням культурних об’єктів ніхто не займався, документація відсутня, а краще, що є – план будівлі в директора музею.

«Саме тому ми й переглянули всю систему «Великого будівництва». Зараз займаємося проєктно-кошторисною документацією об’єктів, до яких приступимо в наступному році. Потім будуть тендери і, щойно почнеться сезон 2022 року, реставрація стартує без розкачки. Але реставрація – це не будівництво, а довгий і тонкий процес, який може розтягнутися на два-три роки», – пояснив Тимошенко.

   Приєднуйтеся до спільноти 7dniv.rv.ua 
   і новини самі знайдуть вас

Джерело: Рівненська ОДА.

Діліться корисною інформацією з друзями: