В Україні подорожчають сигарети, вже скоро

Підпишіться на 7dniv.rv.ua у Google News! Тільки актуальні новини!
В Україні пачка сигарет у 2022-му збільшиться на 8 грн, подорожчання очікується вже з січня. За кожну пачку потрібно буде платити не менше 50 грн. Уже в 2023-му сигарети виростуть у ціні ще на 20 грн.

Про це йдеться в матеріалі OBOZREVATEL. Подорожчання насамперед пов’язано зі зростанням акцизів. Щорічно вони підвищуються приблизно на 20%. Це передбачено в уже ухваленому законі України. Зобов’язання піднімати ціни на сигарети українці взяли на себе, підписавши Угоду про асоціацію з ЄС.

“Ми взяли на себе певні зобов’язання, ми повинні привести ціни на сигарети у відповідність із рівнем, який на сьогоднішній день є в Європі”, – пояснив економіст Максим Праздиков.

Для європейців таку умову – можливість, зокрема, уникнути перетікання дешевих українських сигарет на їхній ринок. І хоча в законопроєкті №5600 не передбачено подорожчання сигарет, цього уникнути не вдасться, розповідає директор Інституту соціально-економічної трансформації Ілля Несходовський.

Зростання цін на сигарети уникнути не вдасться. При цьому через тютюнове лобі продавити додаткові обмеження на ринку вкрай складно.

Так, згідно з даними видання, середня ціна за пачку у 2022 році буде на рівні 50 грн, у 2023 – 70 грн, у 2024 році – 84 грн, а у 2025 році – 101 грн. Таким чином, кращим українцям залишається тільки два виходи – або кидати палити, або переплачувати за сигарети у кілька разів.

Нагадаємо, що на тлі подорожчання сигарет в Україні пишним цвітом розквітла двостороння контрабанда тютюнових виробів – в Україну та з України. Так, у серпні прикордонники викрили склад з тютюновими виробами на Буковині. Згідно з попередніми даними, сигарети швидше за все підготували для переміщення в Румунію.

А наприкінці вересня співробітники СБУ заблокували канал масштабної реалізації контрафактних тютюнових виробів. Контрафактні сигарети закуповували безпосередньо з заводів і реалізовували практично в усі регіони країни під виглядом продукції відомих іноземних брендів: як з підробленими марками акцизного податку, так і без них.

   Приєднуйтеся до спільноти 7dniv.rv.ua 
   і новини самі знайдуть вас

Діліться корисною інформацією з друзями: