Тюрми – на продаж, планує виставити Мінюст

Міністерство юстиції планує виставити на продаж тюрми, якими наразі не користуються, повідомив міністр юстиції Денис Малюська в Фейсбук.

За його словами, на цьому тижні Мін’юст «заморозив» дев’ять тюрем і планує виставити їх на продаж.

Міністерство юстиції спільно з групою народних депутатів внесли у Верховну раду законопроєкт №3591, що дозволяє продавати незадіяні в’язниці з метою отримання грошей для будівництва нових в’язниць. Про це міністр юстиції Денис Малюська написав у Facebook.

“У бюджеті коштів на тюремну реформу немає, тому джерела фінансування ми знаходимо самостійно, звідки і всі останні ініціативи: платні камери, приватні СІЗО та розпродажі в’язниць”, – написав Малюська.

За його словами, у результаті продажу Мін’юст зможе винести стародавні слідчі ізолятори за межі міст або в промзону, підвищити стандарти утримання ув’язнених і дотримання їх прав, зменшити витрати на поточне утримання СІЗО завдяки енергоефективності та відсутності необхідності в постійних ремонтах.



На реконструкцію старої тюремної інфраструктури та будівництво нових закладів утримання направлять 70% надходжень. Інших грошей на тюремну реформу в бюджеті немає.

Малюська запевнив, що збираються продавати тільки “заморожені” в’язниці, тому це не означає масових звільнень засуджених. Хоча в майбутньому планується скоротити кількість засуджених, скасувавши такий термін як “обмеження волі”.

Міністр також додав, що самі по собі будівлі старих в’язниць в якості покупців нерухомості не зацікавлять. Цінним ресурсом є земля під цими будівлями.

Щоб постійно бути в курсі новин підписуйтеся на наш Telegram

Діліться корисною інформацією з друзями: