Міськрада своїм рішенням дозволила виступати російською на сесіях

Підпишіться на 7dniv.rv.ua у Google News! Тільки актуальні новини!

У міській раді міста Ладижин Вінницької області внесли зміни до регламенту, аби надати можливість місцевим депутатам виступати російською мовою під час сесій міськради та засідань комісій.

Міський голова Валерій Коломєйцев очолює місто вже 19 років і не володіє державною мовою.

За відповідні зміни до регламенту проголосували майже всі новообрані місцеві депутати, включно з міським головою Валерієм Коломєйцевим, повідомляє вінницький портал Vежа.

Щоб постійно бути в курсі новин підпишіться на наш Telegram

Голоси «проти» дали лише двоє ладижинських обранців: Іван Котик та Андрій Скакодуб. У зв’язку з цим депутат Скакодуб звернувся зі скаргою до уповноваженого із захисту державної мови у якій просить привести регламент роботи Ладижинської міськради у відповідність до вимог закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної». 

Андрій Скакодуб, який першим публічно повідомив про ситуацію, переконує, що таке рішення міська рада ухвалила на догоду міському голові Валерію Коломєйцеву:

– У регламенті завжди існувала норма про 2 мови під час роботи сесій. Це тому, що українською голова міськради Валерій Коломєйцев практично не володіє. Не хоче вчити. Може говорити суржиком на початку сесії, але потім 90 відсотків її веде російською. Він очолює раду майже 20 років, відколи Ладижин отримав статус міста обласного значення. На роботу не приходить. Живе під Києвом, приїжджає лише на сесії виконкомів.

Діліться корисною інформацією з друзями: