Кабмін карантин продовжить але пом’якшить

Підпишіться на 7dniv.rv.ua у Google News! Тільки актуальні новини!

Кабінет міністрів продовжить карантин до кінця літа, незважаючи на покращення ситуації з захворюваністю на COVID-19.

Про це на засіданні уряду 9 червня сказав міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Міністерство охорони здоров’я України запропонує Кабінетові міністрів продовжити карантин на літній період, повідомив під час засідання уряду Віктор Ляшко. При цьому, за його словами, частину обмежувальних заходів скасують, але основні обмеження залишаться.

   Приєднуйтеся до спільноти 7dniv.rv.ua 
   і новини самі знайдуть вас

Зайнятість ковідних ліжок в Україні – найменша з початку 2021 року. Восьмий тиждень поспіль спостерігається спад захворюваності на COVID-19. Добова кількість госпіталізацій продовжує знижуватися і знаходиться на найнижчому рівні з початку 2021 року. Реанімаційні ліжка зайняті на 29%, ліжка з киснем – на 15%, апарати штучної вентиляції легень – на 7%. Виписки переважають над госпіталізаціями майже вдвічі, відповідно кількість пацієнтів у ковідних лікарнях зменшилась за останню тижню на третину, – розказав Ляшко членам уряду.

Міністр підкреслив, що відсоток позитивних тестів на ковід в Україні вперше став нижче 5%, рекомендованих ВООЗ. Це свідчить про те, що епідемія знаходиться під контролем.

Такий рівень тестувань і спадаюча динаміка захворюваності можуть вивести в ряд країн зі сприятливою епідемічною ситуацією за критеріями Європейського Союзу. А це у свою чергу може забезпечити вільні подорожі українців до країн Європейського Союзу вже влітку цього року, – сказав Ляшко.

В той же час міністр підкреслив, що COVID-19 не подолано, тому відмова від абсолютно всіх карантинних обмежень не є доцільним.


Читайте також: На Рівненщині під час сну померло немовля


“Ми плануємо скасувати вимоги щодо наповнюваності залів, дозволити повноцінне функціонування спортзалів, а також спростити процес проходження кордону після літніх відпусток. Проти ми запропонуємо уряду продовжити карантину на літній період, оскільки коронавірус не подолано. І ми повинні залишити основні протиепідемічні обмеження, зокрема обов’язковість масок в громадських будівлях і транспорті, а також відповідальне ставлення до фізичної дистанції і не забувати про гігієну рук”, – сказав він.

Він підкреслив, що у випадку збільшення захворюваності міністерство знову буде ініціювати введення “жовтих”, “помаранчевих” і “червоних” карантинних обмежень.

Нагадаємо, що карантин в Україні діє з березня 2020 року. Після цього карантинні обмеження кілька разів змінювали – від повного локдауну по країні до карантину вихідного дня чи адаптивних обмежень.

Діліться корисною інформацією з друзями: