Експрезиденту Росії хочуть надати довічний захист від кримінального й адміністративного переслідування

Щоб постійно бути в курсі новин підпишіться на наш Telegram

Державна дума РФ схвалила в першому читанні законопроєкт про довічні гарантії президенту країни та членам його сім’ї.

Законопроект про гарантії передбачає, що після завершення терміну повноважень, Путін отримає довічний захист від кримінального та адміністративного переслідування.

Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін на засіданні у вівторок, 17 листопада, інформує Deutsche welle.

Ухвалення цієї норми необхідно для того, “щоб людина, яка приймає зараз рішення, відчувала, що потрібна не тільки сьогодні, але і завтра”, спікер Держдуми В’ячеслав Володін.

Законопроєкт забороняє притягувати колишнього президента до кримінальної або адміністративної відповідальності, затримувати його, заарештовувати, піддавати обшуку, допиту або особистому огляду. Недоторканність колишнього президента РФ поширюється на житло, транспортні засоби, засоби зв’язку, документи, багаж і листування.

Змінюється також порядок позбавлення експрезидента недоторканності. Відповідно до законопроєкту, це може статися за рішенням Ради Федерації на підставі висунутого Держдумою звинувачення в державній зраді або скоєння іншого тяжкого злочину, причому це питання РФ повинна розглянути протягом трьох місяців. Дане обвинувачення має бути підтверджено висновком Верховного суду РФ і Конституційного суду РФ.

Законопроєкт був підготовлений сенатором Андрієм Клішасом і главою комітету з конституційного законодавства в Держдумі Павлом Крашенинниковим. Він був внесений на розгляд до нижньої палати парламенту 5 листопада 2020 року. Після прийняття Держдумою його повинна розглянути Рада Федерації й підписати президент РФ Володимир Путін.

Нині єдиним експрезидентом РФ є Дмитро Медведєв, який займав вищий державний пост РФ у 2008-2012 роках.

Діліться корисною інформацією з друзями: