Чемпіонка світу з шахів позивається до Netflix, бо її назвали росіянкою

Підпишіться на 7dniv.rv.ua у Google News! Тільки актуальні новини!
Грузинська шахістка, п’ята чемпіонка світу (1962–1978) Нона Гапріндашвілі позивається до американської компанії Netflix через неправдиві твердження в популярному серіалі «Хід королеви (The Queen’s Gambit, дослівно – «Ферзевий гамбіт»). Про це повідомляє сайт Новини-Грузія.

Гапріндашвілі вимагає від Netflix п’ять мільйонів доларів компенсації і вилучення епізодів, в яких подана неправдива інформація про її досягнення.

   Приєднуйтеся до спільноти 7dniv.rv.ua 
   і новини самі знайдуть вас

Серіал створений на основі роману 1983 року і розповідає про життя вигаданого персонажа, юної шахістки Бет Гармон. В останньому епізоді серіалу Гармон описується як єдина жінка-чемпіонка, яка змагається з чоловіками.

У своєму позові до компанії Гапріндашвілі вказує, що до 1968 року вона змагалася щонайменше з 59 шахістами-чоловіками, в тому числі з 10 гросмейстерами. Також вона вважає ще однією образою від Netflix те, що в серіалі вона названа «росіянкою», незважаючи на те, що сценаристи знали, що вона грузинка.

Нона Гапріндашвілі у 1978 році стала першою жінкою, яка стала гросмейстером серед чоловіків. Гапріндашвілі успішно грала в чоловічих турнірах, а в британському Гастінгсі (1964, турнір В), американському Лоун-Пайні (1977), італійській Реджо-Емілії (1983) і нідерландському Вейк-ан-Зее (1987, турнір В) вона ставала першою, випередивши всіх конкурентів.

Серіал «Хід королеви» розповідає історію шахового вундеркінда, сироти Бет Гармон, яка стає найкращою шахісткою світу, але при цьому має емоційні проблеми і бореться з наркотичною та алкогольною залежністю. Дія серіалу розпочинається в середині 1950-х років і триває до 1960-x, у цей період у чоловічих і жіночих шахах домінували представники Радянського Союзу. Серіал здобув дві премії «Золотий глобус».

Діліться корисною інформацією з друзями: