fbpx

ЄС також активно шукає альтернативні джерела газу

Діліться інформацією з друзями:

Німецьке видання Deutsche Welle пише про план дій який ЄС ініціюватиме, якщо росія припинить постачання газу через санкції.

У 2017 році ЄС прийняв Регламент безпеки постачання (SOS), який визначає ключові кроки у разі дефіциту газу. Згідно з цим планом, у кризовій ситуації країни-члени будуть зобов’язані солідарно допомагати одна одній, забезпечуючи партнерів не тільки газом, але й інформацією. Німеччина є найбільшим імпортером російського газу в Європі, тому Берлін зараз працює над угодами солідарності з сусідніми країнами. За словами міністра економіки Німеччини Роберта Хабека, важливо планувати реакцію на дефіцит спільно з усіма постраждалими країнами, щоб жодна з них не залишилася осторонь.

ЄС також активно шукає альтернативні джерела газу: із США ведуться переговори про будівництво плавучих терміналів, Італія транспортує газ з Алжиру та Азербайджану, Брюссель задля економії скорочує споживання газу в деяких державних установах. Згідно з надзвичайним планом Європейської комісії, виробництво електроенергії на газових електростанціях має мати пріоритет над опаленням і приготуванням їжі приватними споживачами. Ці заходи дозволять компенсувати близько третини дефіциту газу з вини Росії, пише DW.

Подальші кроки міністри енергетики країн ЄС обговорять на саміті в кінці липня.

Deutsche Welle