Академік Андрій Боровик зі своїми працями став відомим навіть у США. Його книги нині оприлюднені на сайті Бібліотеки конгресу Сполучених штатів Америки. На Рівненщині ж його ім’я пов’язують зі справою «бурштинових правоохоронців»
Віцепрезидент з наукової роботи Науково-дослідного інституту публічного права, академік Андрій Боровик є автором багатьох підручників та монографій. Під його керівництвом захищені ґрунтовні дисертації. Він є почесним професором Akademie HUSPOL (Чехія, 2019 рік), почесним професором European Іnstitute of Further Education (Словацька республіка, 2019 рік), почесним професором Baltic Research Institute of Information Economic Area (Латвія, 2023 рік), почесним доктором Інституту кримінального права та прикладної кримінології Республіки Молдова (2023 рік), повідомляють журналісти.
У 2016 році на Рівненщині відбулися сотні обшуків і десятки затримань правоохоронців, бурштинових бригадирів і звичайних копачів – так званої «бурштинової мафії». Спочатку справу розглядали в Києві, а тоді передали до Львова, де все почалося спочатку. Саме з цією справою пов’язують ім’я Андрія Боровика, який на той момент був заступником прокурора Рівненської області. Тоді йому інкримінували – організацію та керівництво злочинним угрупуванням з нелегального видобутку та збуту бурштину, перевищення службових повноважень, зловживання службовим становищем із метою заволодіння і розтрати майна та викрадення автомобіля.
Справа затягнулась на роки. Вже у 2020 році в інтерв’ю журналістам Андрій Боровик розповідав, що його «бурштинова справа» сфальсифікована. У січня 2021 року Рівненський окружний адмінсуд відмовив Андрію Боровику у поновленні на посаді прокурора. Він намагався поновитися з листопада 2017-го і тричі після того подавав клопотання про поновлення розгляду справи – бо суд зупиняв провадження до рішення по «бурштиновій» справі. «Четвертій владі» Андрій Боровик розповів, що отримав 2-гу групу інвалідності через цукровий діабет після судової тяганини.
У вересні 2021 року Андрій Боровик був призначений на посаду проректора з наукової роботи Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Дем’янчука.
Читайте також: Бурштиновими стежками Рівненщини
- Мешканці села на Рівненщині зібрали продукти для села на ХерсонщиніМешканці села Курозвани, що в Гощанській громаді, знову продемонстрували свою згуртованість, людяність та бажання допомогти тим, хто цього найбільше потребує, і зібрали черговий гуманітарний вантаж для постраждалих від війни. Цього разу вони долучилися до збору овочів, консервації та інших продуктів…