Парламент ухвалив в цілому законопроєкт про оподаткування в Дія City. «За» проголосували 285 депутатів.
Про це повідомляє пресслужба Міністерство цифрової трансформації України.
Законопроєкт передбачає одні з найкращих податкових умов у Європі:
- можливість обирати, який корпоративний податок сплачувати, — податок на прибуток (18%) чи податок на виведений капітал (ПнВК) за ставкою 9%;
- податок на дохід фізичних осіб (ПДФО) за ставкою 5%;
- ЄСВ у розмірі 22% від мінімальної заробітної плати;
- 1,5% військового збору.
Основний закон №1667-ІХ про Дія City вже також ухвалений парламентом і підписаний Президентом.
Завдяки Дія City ІТ-компанії зможуть будувати прозору корпоративну структуру, мати кращий доступ до інвестицій та працювати в межах сприятливої податкової системи.
Ми реалізуємо проєкт Дія City, щоб створити одну з найкращих податкових систем у світі, лібералізувати трудові відносини, захистити українські та міжнародні стартапи. – йдеться в повідомленні.
Як написав в своєму Телеграмі очільник Міністерства Михайло Федоров податковий закон передбачає:
- Перехідний період з обмеження на роботу з ФОП у рамках спецрежиму буде таким: до 2024 жодних обмежень не передбачено. З 2024 року витрати на платників єдиного податку не повинні перевищувати 50%, а з 2025 — 20%.
- Рівень податкового навантаження на компанії-резиденти залишився незмінним: ПДФО – 5%, ЄСВ – 22% від мінімальної зарплати, військовий збір – 1,5%; можливість вибору корпоративного податку – ННВК (9%) або податок на прибуток (18%).
- Компанії отримають 0% податок на дохід фізосіб як дивіденди, нараховані компанією-резидентом, за умови їх виплати не частіше 1 разу на 2 роки; податкова знижка (з ПДФО) на суму інвестицій в українські стартапи.
- Резиденти Дія City, які залишаться на моделі сплати податку на прибуток на загальних підставах, і які мають річний ліміт доходу до 40 млн грн, зможуть працювати з ФОП без обмежень на весь час резидентства.
До того ж, пільгове оподаткування на зарплати фахівців не обмежуватиметься за єдиним КВЕД та поширюватиметься на всіх співробітників компанії. Умови Дія City зафіксовані на 25 років.
У поєднанні з іншими інструментами податковий режим Дія City дозволить IT-компаніям активніше розвиватися та масштабуватися, залучати інвестиції та створювати якісний високотехнологічний продукт. І робити це все тут, в Україні — у конкурентоспроможній юрисдикції, а не шукати комфортніших умов в інших країнах.