fbpx
Ручка немовляти.

Уряд пропонує збільшити допомогу при народженні дитини

Діліться інформацією з друзями:

Кабмін пропонує збільшити розмір допомоги при народженні дитини до 50 тис. грн, тобто майже на 10 тис. грн. Зараз українські родини отримують 41 280 грн допомоги при народженні кожної дитини. Відповідна пропозиція міститься у новому законопроекті Міністерства соціальної політики.

НВ розповідає про деталі цього документу та перспективи його прийняття.

Законопроект поки не зареєстрований у Верховній Раді, однак вже доступний для ознайомлення та громадського обговорення на сайті Федерації профспілок України.

Документ містить три ключових пропозиції:

  • Збільшити допомогу при народженні дитини до 50 тис. грн, така сума передбачена як для першої дитини, так і для кожної наступної в родині.

При цьому виплати запропоновано розподілити так:

25% суми (12,5 тис. грн) — одноразово після народження дитини;

решта суми (37,5 тис. грн) — рівними частинами протягом перших 36 місяців життя дитини (тобто по 1 тис. 41 грн щомісяця).

  • Запровадити індексацію розміру допомоги: пропонується щорічно з 1 січня збільшувати загальну суму такої виплати. Збільшення має відбуватися на прогнозний показник зростання індексу споживчих цін, який затверджується Кабміном.
  • Передбачити перші виплати у розмірі 50 тис. грн вже з 1 січня 2022 року, а індексацію допомоги – з 1 січня 2023 року.

У разі ухвалення документу автоматично збільшиться і виплата у випадку всиновлення дитини. В Україні вона дорівнює розміру допомоги при народженні.

Новий законопроект не змінює принцип виплат, а лише збільшує загальну суму. Крім того, новацію є пропозиція щорічно індексувати розмір такої допомоги.

Вона залишалася незмінною протягом семи років. Востаннє розмір допомоги при народженні дитини підвищили з 1 липня 2014 року на 10 тис. 320 грн (до нинішніх 41 280 грн).

У парламенті ставляться до ініціативи Мінсоцполітики скептично.

Нардеп Галина Третьякова (Слуга народу), голова комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, вважає, що збільшення виплат не допоможе покращити демографічну ситуацію в Україні.

Восени 2020 року голова парламентського комітету з питань податкової та митної політики Данило Гетманцев висловлювався на підтримку повернення практики, коли такі виплати зростали з кожною наступною дитиною в сім’ї.

«Доцільно передбачати законом про державний бюджет програму підтримки народжуваності. Я хочу, щоб ми повернулися до тієї практики, яку мали до 2013 року. Коли за першу дитину при курсі 8 грн за долар сім’я отримувала 30 тис. грн, за другу 60 тис., а за третю ще більше — 120 тис. грн», — сказав Гетманцев.