У травні Україна має йти на роботу. У яких умовах, у яких нових соціальних стандартах, у яких часових рамках — це ті питання, над якими Уряд працює разом з аналітиками. Інформує Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль у своєму Телеграм каналі:
“Ми створили Раду з питань економічного розвитку України, куди ввійшли найкращі вчені та економісти зі світовими іменами. Наразі спільними зусиллями ми розроблюємо стратегію виходу з карантину, яку презентуємо наступного тижня. А вже зараз готові поділитися напрацюваннями.
Найперше завдання Ради з питань економічного розвитку — напрацювати комплекс заходів для подолання наслідків поширення COVID-19 в Україні.
“Вчора ми провели перше установче засідання, де обговорили стратегії та ідеї виходу країни з карантину. Повторю, що наразі в нас є лише напрацювання й бачення цього плану, які ми щодня оновлюємо, залежно від поведінки шкали захворюваності. Над планом працюють провідні науковці та економісти. – наголосив Прем’єр-міністр.
Персональний склад Ради:
- Ігор Петрашко — Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства
- Ярослав Жаліло — заступник директора Національного інституту стратегічних досліджень
- Елла Лібанова — директорка Інституту демографії та соціальних досліджень імені М. В. Птухи НАН України
- Андерс Аслунд — старший науковий співробітник Атлантичної ради США
- Олег Устенко — радник Президента України
- Ерік Найман — керуючий партнер Capital Times
- Віллем Буітер — професор Колумбійського університету
- Євген Пенцак — викладач економіки та фінансів Києво-Могилянської бізнес-школи
Спільними зусиллями, сподівається Денис Шмигаль, будуть напрацьовані не лише першочергові антикризові кроки, але й довгострокова стратегія розвитку України.
За словами прем’єр-міністра Україна виходитиме за пандемії у три етапи
Перший. До початку травня Україна буде жити в «режимі надзвичайної ситуації».
У цей період передбачається підтримка соціально вразливих верств населення, допомога безробітним і тим, хто знаходиться у вимушеній відпустці, мобілізація медичних ресурсів, підтримка медперсоналу і інших фахівців, задіяних в боротьбі з COVID-19.
Другий. З початку травня передбачається зміна режиму на «Україна йде на роботу».
На початку червня уряд планує створити 500 тисяч нових робочих місць і надавати кредитну підтримку малому і середньому бізнесу. Крім цього, планується частково зняти обмеження на роботу громадського транспорту і ввести зміщений графік робочого дня.
Третій. З початку червня до початку липня впровадити «нові соціальні стандарти життя».
Як говориться в опублікованій прем’єром інформації, за цей час буде завершено освітній навчальний рік 2019-2020, буде відновлено роботу громадського транспорту за новими правилами, а також ослаблені умови самоізоляції для людей похилого віку. Крім цього, буде дозволено відвідувати зони відпочинку «за умови дотримання норм безпеки».
Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»